Ciepłownictwo » 50 lat pasji w OPEC Gdynia

50 lat pasji w OPEC Gdynia

9 maj 2011 Możliwość komentowania 50 lat pasji w OPEC Gdynia została wyłączona Share '50 lat pasji w OPEC Gdynia' on Facebook Share '50 lat pasji w OPEC Gdynia' on Email Share '50 lat pasji w OPEC Gdynia' on Print Friendly

W 1961 r. Prezydium Rady Narodowej w Gdyni podjęło uchwałę o powołaniu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Cieplnej w Gdyni. W lipcu tego samego roku przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność i przejęło do eksploatacji od Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkaniowych 95 istniejących kotłowni. W 1963 r. Gdynia jako trzecie miasto w Polsce, po Warszawie i Krakowie, otrzymała ciepło ze skojarzonego źródła. W ciągu kolejnych dziesięcioleci przedsiębiorstwo przeszło ogromną metamorfozę, a dynamiczny rozwój spowodował, że lokalna gdyńska firma ciepłownicza dzisiaj zajmuje wysoką pozycję na rynku krajowym. Ten status lidera potwierdzają m.in. ostatnie ogólnopolskie nagrody, takie jak: Certyfikat Solidna Firma 2010, Tytuł Gazela Biznesu 2010 i Tytuł Jakość Roku 2010 Srebro, w kategorii usługa. Obecny rok jest dla OPEC wyjątkowy ze względu na okrągły Jubileusz 50-lecia działalności. Dlatego należy szczególnie zaznaczyć, że firma to nie tylko technologia, ale przede wszystkim ludzie – ich ciężka praca, profesjonalizm, oddanie i pasja, która jest skutecznym impulsem do działań i jednocześnie daje pozytywne poczucie samorealizacji. Na przestrzeni lat struktura zawodowa załogi uległa radykalnej zmianie. Do końca lat osiemdziesiątych dominującym zawodem byli palacze i pomocnicy palaczy kotłów c.o. i c.w. oraz monterzy instalacji c.o. Począwszy od 1992 r., tj. od momentu rozpoczęcia intensywnej modernizacji infrastruktury ciepłowniczej, sytuacja sukcesywnie ulegała zmianie. Wyłączanie kotłowni węglowo-koksowych, modernizacja węzłów i stacji cieplnych spowodowało prawie całkowity zanik tych zawodów. Pojawili się wykwalifikowani automatycy, operatorzy obsługujący kotłownie gazowe i olejowe oraz stacje i węzły cieplne oraz operatorzy kotłowni wysokoparametrowych. O sukcesie OPEC w dominującej mierze decydują właśnie jego pracownicy i to im została dedykowana uroczystość, która odbyła się 18 kwietnia br. w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. W poniedziałkowe popołudnie na scenie i widowni teatru zasiedli byli i obecni pracownicy OPEC oraz zaproszeni goście. Spotkanie wypełniły opowieści o ludziach i wydarzeniach związanych z przedsiębiorstwem, wręczone zostały Medale Pamiątkowe, Złote Honorowe Odznaki OPEC oraz Odznaki Honorowe PZiTS. Dodatkową atrakcją uroczystości był występ kabaretu „W Gorącej Wodzie Kompani”.

Źródło: OPEC Gdynia

Wpis został opublikowany 9 maj 2011 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć