News » ABB podpisuje w Australii kontrakt z obszaru nafty i gazu o wartości 58 mln dolarów

ABB podpisuje w Australii kontrakt z obszaru nafty i gazu o wartości 58 mln dolarów

28 kw. 2011 Możliwość komentowania ABB podpisuje w Australii kontrakt z obszaru nafty i gazu o wartości 58 mln dolarów została wyłączona Share 'ABB podpisuje w Australii kontrakt z obszaru nafty i gazu o wartości 58 mln dolarów' on Facebook Share 'ABB podpisuje w Australii kontrakt z obszaru nafty i gazu o wartości 58 mln dolarów' on Email Share 'ABB podpisuje w Australii kontrakt z obszaru nafty i gazu o wartości 58 mln dolarów' on Print Friendly

ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, podpisał kontrakt o wartości 58 mln dolarów z firmą QGC Pty Limited z BG Group, na dostawę zintegrowanych systemów automatyki, bezpieczeństwa i telekomunikacyjnych, a także związanych z nimi urządzeń dla nowego projektu wydobycia gazu z pokładów węgla realizowanego w Queensland, w Australii. ABB została wybrana na głównego dostawcę automatyki dla tego projektu.

Gaz z pokładów węgla to gaz ziemny wydobywany ze złóż gazu. Dostarcza on taką samą ilość energii jak węgiel, przy mniejszej o 40% emisji dwutlenku węgla.

Projekt Queensland Curtis LNG realizowany przez firmę QGC to jeden z największych w Australii projektów infrastrukturalnych. Dostawy ABB zoptymalizują wydajność pracy urządzeń sprężania i gromadzenia gazu, a także zagwarantują komunikację oraz zdalne zarządzanie siecią podziemnych rur o długości 540 km, która będzie transportować gaz do zakładu przetwarzania skroplonego gazu ziemnego w Gladstone, Queensland. Zakład będzie początkowo produkować 8,5 mln ton metrycznych skroplonego gazu ziemnego rocznie.

– Bogate referencje ABB w zakresie dostaw dla projektów z branży ropy i gazu oraz doświadczenie w obszarze zarządzania w połączeniu z dużym portfolio technologii i usług stanowią kompleksowe podejście niezbędne do udanej realizacji tak złożonych projektów – powiedział Veli-Matti Reinikkala, szef dywizji Automatyki Procesowej w Grupie ABB.

Na początku 2011 r. ABB wykonała dla projektu wstępne studium inżynierskie i projektowe. Zakres dostaw obejmuje Rozszerzony System Automatyki 800xA do sterowania procesem i integracji z innymi systemami zakładu oraz oddalonymi systemami rurociągów, jak również aplikacje bezpieczeństwa, ochrony kompresorów, awaryjnego wyłączania, pożarową i gazową oraz inne urządzenia automatyki i niezbędne usługi. Obejmują one urządzenia i infrastrukturę systemów telekomunikacyjnych, jak również instalację i wsparcie przy uruchomieniu.
Projekt będzie oddawany w kilku fazach. Pierwsze dostawy są zaplanowane na 2011 r., a kolejne będą odbywać się w miarę realizacji projektu, która zostanie zakończona w 2014 r.

Źródło: ABB

Wpis został opublikowany 28 kw. 2011 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć