News » Paliwo z alg gotowe do komercjalizacji produkcji

Paliwo z alg gotowe do komercjalizacji produkcji

19 Mar 2011 Możliwość komentowania Paliwo z alg gotowe do komercjalizacji produkcji została wyłączona Share 'Paliwo z alg gotowe do komercjalizacji produkcji' on Facebook Share 'Paliwo z alg gotowe do komercjalizacji produkcji' on Email Share 'Paliwo z alg gotowe do komercjalizacji produkcji' on Print Friendly

Antyinflacyjne biopaliwa trzeciej generacji, niebazujące na materiałach będących surowcami spożywczymi w powszechnym zglobalizowanym użytku, opuszczą pielesze sal laboratoryjnych, by stać się w pełni komercyjnymi konkurentami i alternatywami dla płynnych paliw węglowodorowych – twierdzi kalifornijska spółka R&D, OriginOil ustami swojego szefa Riggsa Eckelberry’ego.

– Na tyle udoskonaliliśmy technologiczny łańcuch przyczynowo-skutkowy, od agresywnego rozwoju praw intelektualnych po podpisanie szeregu umów dystrybucyjnych, że jesteśmy w stanie naszą technologię produkcji paliwa ropopodobnego w pełni uprzemysłowić – twierdzi Eckelberry.

To oświadczenie idzie w parze z przedsiębiorczą działalnością największego koncernu multienergetycznego na świecie – ExxonMobil, który wespół ze spółką Synthetic Genomics rozwija wart 600 mln USD program partnerski o podobnym charakterze.

Inżynierowie koncernu z Irving twierdzą, że algi są na tyle produktywnymi roślinami, że z każdego akra ich hodowli będą w stanie wyprodukować ok. 7500 litrów paliwa rocznie. Dla porównania stopy produkcji oleju palmowego i etanolu z trzciny cukrowej to odpowiednio 2412 litrów/akr i 1670 litrów/akr.

Opracowanie: Jacek Sobański – „Nowa Energia”, źródło: originoil.com

Wpis został opublikowany 19 Mar 2011 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć