Wydarzenia - relacje » Zagranicznych kontraktów nie odpuszczą

Zagranicznych kontraktów nie odpuszczą

11 paź 2010 Możliwość komentowania Zagranicznych kontraktów nie odpuszczą została wyłączona Share 'Zagranicznych kontraktów nie odpuszczą' on Facebook Share 'Zagranicznych kontraktów nie odpuszczą' on Email Share 'Zagranicznych kontraktów nie odpuszczą' on Print Friendly

Rynek polski jest dziś dla nas najważniejszy, ale nadal zamierzamy zabiegać też o kontrakty zagraniczne – stwierdza Krzysztof Burek, wiceprezes zarządu RAFAKO S.A. ds. handlu, podsumowując udział firmy w ostatnich imprezach wystawienniczych w kraju i za granicą. Wrzesień obfitował w tego typu wydarzenia.

W dniach 1-3 września 2010 r. w Bełchatowie odbyło się XII Sympozjum „Energetyka Bełchatów 2010”, które uznawane jest w Polsce za największe wydarzenie energetyczne roku. RAFAKO było jego partnerem. Głównym tematem sympozjum i rozmów na stoiskach firmowych były planowane w polskiej energetyce inwestycje, w których swój udział chce mieć również firma RAFAKO.

Z kolei od 13 do 17 września 2010 r. w Monachium odbywały się organizowane od wielu lat targi ochrony środowiska i gospodarki komunalnej IFAT. Tegoroczna ich edycja była wyjątkowa, gdyż połączono je z drugą co do wielkości imprezą poświęconą podobnej tematyce – targami ENTSORGA. Raciborskie RAFAKO prezentowało tu swoją ofertę związaną z termiczną utylizacją odpadów komunalnych i przekształcaniu ich w energię. – Na rynkach zagranicznych znani jesteśmy jako producent samych kotłów do spalania odpadów komunalnych, których wykonaliśmy już w sumie ponad 70. Chcemy jednak przy okazji tego typu imprez zaprezentować się jako dostawca „pod klucz” kompletnych instalacji termicznej utylizacji. W Polsce w wielu miejscach właśnie występujemy jako  dostawca kompletnych instalacji termicznej utylizacji odpadów. Nasza rola na targach IFAT była więc podwójna. Chcemy być istotnym graczem w tego typu inwestycjach nie tylko w Polsce – wyjaśnia wiceprezes Krzysztof Burek.

Istotnym wydarzeniem był również doroczny kongres VGB, który odbył się w dniach 22-24 września 2010 r. w Essen. To spotkanie członków organizacji VGB oraz współpracujących z nimi firm, instytucji i ośrodków naukowych. Kongres połączony jest z częścią wystawienniczą. Od wielu lat obecne jest tu także RAFAKO S.A.

– IFAT i Kongres VGB to imprezy różne, mimo że na pozór mogą mieć wiele wspólnego.  Ta pierwsza, organizowana co 2 lata, jest przede wszystkim ukierunkowana na konkretne obszary związane z utylizacją odpadów. który to kierunek tylko – niejako przy okazji – wiąże się z energetyką. Z kolei Kongres VGB połączony z wystawą to doroczna impreza branży energetycznej i forum dyskusyjne. Tegoroczny Kongres VGB miał wyjątkowy przebieg z uwagi na 90. rocznicę założenia tej organizacji – podsumowuje Piotr Karaś, kierownik działu promocji produktu w RAFAKO S.A. – Bardzo cenimy sobie możliwość spotkań z naszymi klientami i partnerami, nie tylko z rynku niemieckiego. Takie wydarzenia to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń, poznania planów inwestycyjnych i innych  istotnych informacji biznesowych, niejednokrotnie „z pierwszej ręki” – dodaje Piotr Karaś.

Jeszcze kilka lat temu nasza firma postrzegana była jako wytwórca części energetycznych inwestycji, związanych głównie z produkcją kotłów. Dziś słyniemy natomiast z dużych inwestycji realizowanych w systemie „pod klucz”. Mamy ku temu moce produkcyjne i zdolności finansowe – ocenia wiceprezes RAFAKO ds. handlu. – Rynek polski jest dziś dla nas najważniejszy, ale będziemy też zabiegać o zagraniczne kontrakty, m.in. we Francji, w Finlandii, Belgii, Turcji czy na Bałkanach – zapowiada Krzysztof Burek.

Źródło: RAFAKO SA

Wpis został opublikowany 11 paź 2010 w następujących kategoriach: Wydarzenia - relacje. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć