News » KOBiZE uruchomił bazę o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji

KOBiZE uruchomił bazę o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji

16 lip 2010 Możliwość komentowania KOBiZE uruchomił bazę o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji została wyłączona Share 'KOBiZE uruchomił bazę o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji' on Facebook Share 'KOBiZE uruchomił bazę o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji' on Email Share 'KOBiZE uruchomił bazę o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji' on Print Friendly

Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE) udostępnił na stronie internetowej www.krajowabaza.kobize.pl możliwość dokonania rejestracji w Krajowej bazie o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji.

Realizuje w ten sposób zadania wynikające ustawy z dnia 17 lipca 2009 r. o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji. Ustawa nakłada na podmioty korzystające ze środowiska obowiązek sporządzania i wprowadzania do Krajowej bazy – w terminie do końca lutego każdego roku kalendarzowego – raportu za poprzedni rok kalendarzowy, zawierającego szczegółowe informacje o wielkości emisji do powietrza gazów cieplarnianych i innych substancji oraz prowadzonej działalności, na skutek której występuje emisja. W przypadku gdy obowiązek sporządzenia i wprowadzenia raportu jest związany z eksploatacją instalacji, podmiotem obowiązanym do sporządzenia i wprowadzenia raportu rocznego jest prowadzący instalację.

Pierwszy raport należy sporządzić i wprowadzić do Krajowej bazy za 2010 r. w terminie do końca lutego 2011 r. W związku z powyższym niezbędne jest utworzenie konta w Krajowej bazie. Aby zapewnić sprawne i skuteczne przejście ścieżki rejestracyjnej, już dziś Krajowy ośrodek zapewnia możliwość zarejestrowania się i utworzenia konta w Krajowej bazie.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Wpis został opublikowany 16 lip 2010 w następujących kategoriach: News, Ochrona Środowiska. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć