News » Kontrakt na modernizację automatyki podpisany

Kontrakt na modernizację automatyki podpisany

16 Gru 2009 Możliwość komentowania Kontrakt na modernizację automatyki podpisany została wyłączona Share 'Kontrakt na modernizację automatyki podpisany' on Facebook Share 'Kontrakt na modernizację automatyki podpisany' on Email Share 'Kontrakt na modernizację automatyki podpisany' on Print Friendly

Firma Emerson Process Management Power and Water Solutions Sp. z o.o. zmodernizuje automatykę bloków nr 1 i 2 w PGE Elektrowni Opole.
24 listopada 2009 r. został podpisany kontrakt na modernizacje systemów sterowania i automatyki wraz z częścią aparatury obiektowej dla bloków nr 1 i nr 2 w PGE Elektrowni Opole. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Emerson Process Management Power and Water Solutions Sp. z o.o., która zrealizuje zamówienie za kwotę około 24 mln zł netto.

Przygotowania do postępowania przetargowego prowadzone były w PGE Elektrowni Opole od listopada 2006 r. Automatyka z lat osiemdziesiątych zastosowana na blokach nr 1 i 2 nie jest już rozwojowa, nie ma nawet niektórych jej producentów. Niemożliwe byłoby także wykorzystanie starej automatyki przy realizacji sterowania blokami z centralnej nastawni elektrowni.

Główne prace modernizacyjne wymagają wyłączenia bloków nr 1 i 2, dlatego zadanie będzie realizowane podczas remontu kapitalnego. Remont bloku nr 1 przewidywany jest od 29 maja do 29 sierpnia 2010 r., a bloku nr 2 w 2011 r.
Źródło: PGE Elektrownia Opole SA

Wpis został opublikowany 16 Gru 2009 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć