Wydarzenia - zapowiedzi » ECO-MIASTO: Międzynarodowi Eksperci i Samorządowcy wspólnie o…

ECO-MIASTO: Międzynarodowi Eksperci i Samorządowcy wspólnie o zrównoważonym rozwoju miast

16 Sie 2018 Możliwość komentowania ECO-MIASTO: Międzynarodowi Eksperci i Samorządowcy wspólnie o zrównoważonym rozwoju miast została wyłączona Share 'ECO-MIASTO: Międzynarodowi Eksperci i Samorządowcy wspólnie o zrównoważonym rozwoju miast' on Facebook Share 'ECO-MIASTO: Międzynarodowi Eksperci i Samorządowcy wspólnie o zrównoważonym rozwoju miast' on Email Share 'ECO-MIASTO: Międzynarodowi Eksperci i Samorządowcy wspólnie o zrównoważonym rozwoju miast' on Print Friendly

W jaki sposób tworzyć bardziej zielone, innowacyjne i przyjazne mieszkańcom miasta? O tym rozmawiać będą eksperci w dziedzinie zrównoważonego rozwoju oraz przedstawiciele samorządów lokalnych, administracji publicznej, biznesu i organizacji pozarządowych, którzy spotkają się na Międzynarodowej Konferencji INNOWACYJNE ECO-MIASTO. W programie wystąpienia, prezentacje i dyskusje oraz wymiana dobrych praktyk.

W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września 2018 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Organizatorami konferencji są Ambasada Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Miasto Stołeczne Warszawa. Konferencja dofinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ośrodki miejskie w Polsce i na świecie dynamicznie się rozwijają, co łączy się również z presją na środowisko naturalne. Już dziś ma tu swoje źródło 75% emisji gazów cieplarnianych. Konferencja INNOWACYJNE ECO-MIASTO będzie okazją do zastanowienia się nad tym, w jaki sposób miasta mogą kontynuować swój rozwój, ograniczając jednocześnie negatywny wpływ na środowisko oraz zapewniając mieszkańcom warunki do godnego, zdrowego życia. Uczestnicy wydarzenia przyjrzą się wyzwaniom takim jak inwestycje w infrastrukturę, włączanie mieszkańców w rozwój miasta czy wykorzystanie dostępnych modeli finansowania. Będą również mogli poznać rozwiązania, które sprawdziły się w innych miastach w Polsce i Europie.

Źródło: Constans PR

Wpis został opublikowany 16 Sie 2018 w następujących kategoriach: Wydarzenia - zapowiedzi. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć