Wydarzenia - zapowiedzi » 23 października rozpoczyna się XIII edycja Międzynarodowej…

23 października rozpoczyna się XIII edycja Międzynarodowej Konferencji Kotłowej

28 Cze 2018 Komentarze: 1 Share '23 października rozpoczyna się XIII edycja Międzynarodowej Konferencji Kotłowej' on Facebook Share '23 października rozpoczyna się XIII edycja Międzynarodowej Konferencji Kotłowej' on Email Share '23 października rozpoczyna się XIII edycja Międzynarodowej Konferencji Kotłowej' on Print Friendly

Instytut Maszyn i Urządzeń Energetycznych Politechniki Śląskiej przy współudziale RAFAKO SA, Sumitomo SHI FW Energia Polska i Urzędu Dozoru Technicznego mają zaszczyt zaprosić na  Międzynarodową Konferencję Kotłową 2018 r. „Aktualne problemy budowy i eksploatacji kotłów”.

Ta cykliczna konferencja, organizowana od 54 lat w cyklu 4-letnim, jest wg specjalistów uznawana za jedną z największych tematycznych konferencji kotłowych na świecie. Od ostatniej 12th ICBT Poland 2014 minął standardowy okres czterech lat, przez który narosły problemy konieczności wdrażania nowych rozwiązań konstrukcyjnych urządzeń, wynalazków, materiałów i wyników badań doświadczalnych. Czas więc zebrać się znów, aby przedyskutować problemy, ocenić i wdrożyć współczesne osiągnięcia nauki i techniki w dziedzinie rozwiązań konstrukcyjnych, technologicznych i materiałowych kotłów oraz kotłowych urządzeń pomocniczych, wymienić doświadczenia eksploatacyjne, a także wybrać optymalne kierunki nowych inwestycji i modernizacji. Źródłem szczególnych wyzwań jest wejście w życie Dyrektywy IED wraz z konkluzjami BAT.

Międzynarodowa Konferencja Kotłowa tradycyjnie skupia liczne grono specjalistów z wielu firm i krajów. W ostatniej 12th ICBT Poland 2014 wzięło udział 538 uczestników z 156 firm. Wygłoszono 102 referaty i komunikaty naukowo-techniczne. Artykuły o najwyższych walorach naukowych i technicznych zostały opublikowane w czasopismach Energy (Elsevier) i Chemical and Process Engineering (De Gruyter). Przewiduje się, dla podniesienia rangi 13th ICBT Poland ‘2018 tę samą procedurę oraz wydanie najlepszych artykułów w E3S Web of Conferences oraz w innych renomowanych czasopismach naukowych. Wszystkie referaty zgłoszone na Konferencję będą recenzowane.

W ramach Konferencji organizowana będzie wystawa problemowa i 3 Sesje Informacji Naukowo-Technicznej, w których jednostki badawcze, produkcyjne i eksploatacyjne przedstawią firmy i osiągnięcia technologiczne.

Materiały konferencyjne, dla każdego uczestnika, ujęte będą w pełnym wymiarze i kolorze na nośnikach elektronicznych, a ich kompendium będzie wydane w wersji książkowej. W obu wersjach emisji istnieje możliwość załączenia materiałów reklamowych dostarczonych przez firmy.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-26 października br. w Beskidach, więcej szczegółów w komunikacie do pobrania poniżej.

Komunikat na temat wydarzenia

Formularz zgłoszeniowy

Registration Form

Źródło: Politechnika Śląska, Instytut Maszyn i Urządzeń Energetycznych

Wpis został opublikowany 28 Cze 2018 w następujących kategoriach: Wydarzenia - zapowiedzi. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

1 komentarz do “23 października rozpoczyna się XIII edycja Międzynarodowej Konferencji Kotłowej”

  1. Suzanne, 13 Lip 2018 o 10:15

    You’ll be able to choose to perform just for fun or using real money engaged and minimize your hazards.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć