News » System do automatycznej kalibracji przetworników przyspieszenia…

System do automatycznej kalibracji przetworników przyspieszenia jest już dostępny w Głównym Instytucie Górnictwa

25 Cze 2018 Brak komentarzy Share 'System do automatycznej kalibracji przetworników przyspieszenia jest już dostępny w Głównym Instytucie Górnictwa' on Facebook Share 'System do automatycznej kalibracji przetworników przyspieszenia jest już dostępny w Głównym Instytucie Górnictwa' on Email Share 'System do automatycznej kalibracji przetworników przyspieszenia jest już dostępny w Głównym Instytucie Górnictwa' on Print Friendly

System do automatycznej kalibracji przetworników przyspieszenia został zakupiony w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów na usługi kalibracyjne najwyższej jakości wykonywane w krótkim czasie dla dużej liczby przetworników. Proces kalibracji jest w pełni zautomatyzowany, typowy czas przebiegu kalibracji nie jest dłuższy niż 90 s dla standardowego testu. Nowo zakupiony system umożliwia ponadto kalibrację przetworników drgań w szerszym zakresie częstotliwości od 0,1 Hz do 15 kHz. Będzie to pierwsze Laboratorium w Polsce, które będzie świadczyć usługi w tak szerokim zakresie częstotliwości.

Pracownicy Laboratorium Akustyki Technicznej GIG przeszli szkolenie przeprowadzone przez przedstawiciela amerykańskiej firmy The Modal Shop, Inc. oraz przedstawicieli firmy EC Test Systems Sp. z o.o.

Laboratorium Akustyki Technicznej GIG posiada akredytację PCA nr AP006 od 1997 r. m. in. w dziedzinie drgań mechanicznych. Przetworniki drgań mechanicznych są wzorcowane zgodnie z normą ISO 16063-21. Nowo zakupiony system pomiarowy w pełni odpowiada wymogom akredytacji PCA.

Źródło: Główny Instytut Górnictwa

Wpis został opublikowany 25 Cze 2018 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć