Wydarzenia - zapowiedzi » Kongres górniczy pod patronatem Premiera RP

Kongres górniczy pod patronatem Premiera RP

23 Mar 2018 Możliwość komentowania Kongres górniczy pod patronatem Premiera RP została wyłączona Share 'Kongres górniczy pod patronatem Premiera RP' on Facebook Share 'Kongres górniczy pod patronatem Premiera RP' on Email Share 'Kongres górniczy pod patronatem Premiera RP' on Print Friendly

„Węgiel brunatny – dziś i w przyszłości” – pod takim hasłem w dniach 16-18 kwietnia 2018 r. odbędzie się w Bełchatowie X Jubileuszowy Międzynarodowy Kongres Górnictwa Węgla Brunatnego. Patronem honorowym wydarzenia został Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. 

Trzydniowe obrady odbędą się tradycyjnie w bełchatowskiej hali widowiskowo-sportowej. Przewidziane jest uczestnictwo kilkuset osób, w tym przedstawicieli prestiżowych ośrodków naukowych oraz osób związanych z branżą górniczą i energetyczną z kraju i zagranicy, m.in. z Kanady, Japonii, Niemiec, Austrii, Belgii, Bułgarii.

W trakcie kongresu podjęte zostaną tematy ważne dla gospodarki, związane z przyszłością najtańszego źródła energii, jakim jest węgiel brunatny. Omówiona zostanie m.in. rola węgla brunatnego w krajach europejskich i na świecie, inwestycje w nowe złoża, czy wykorzystanie węgla brunatnego w sposób niekonwencjonalny.

Tradycyjnie jednym z elementów kongresu będzie wielobranżowa sesja wystawiennicza, podczas której swoje produkty i osiągnięcia zaprezentują firmy sektora wydobywczego i elektroenergetycznego.

Organizatorem kongresu jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa Oddział w Bełchatowie, spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna oraz Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów.

Źródło: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Wpis został opublikowany 23 Mar 2018 w następujących kategoriach: Wydarzenia - zapowiedzi. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć