Elektroenergetyka » Warsztaty dla interesariuszy w sprawie metody analizy kosztów i…

Warsztaty dla interesariuszy w sprawie metody analizy kosztów i korzyści dot. czasu dostawy FCR w trakcie stanu alarmowego dla jednostek lub grup jednostek z ograniczonymi magazynami energii

9 Sty 2018 Możliwość komentowania Warsztaty dla interesariuszy w sprawie metody analizy kosztów i korzyści dot. czasu dostawy FCR w trakcie stanu alarmowego dla jednostek lub grup jednostek z ograniczonymi magazynami energii została wyłączona Share 'Warsztaty dla interesariuszy w sprawie metody analizy kosztów i korzyści dot. czasu dostawy FCR w trakcie stanu alarmowego dla jednostek lub grup jednostek z ograniczonymi magazynami energii' on Facebook Share 'Warsztaty dla interesariuszy w sprawie metody analizy kosztów i korzyści dot. czasu dostawy FCR w trakcie stanu alarmowego dla jednostek lub grup jednostek z ograniczonymi magazynami energii' on Email Share 'Warsztaty dla interesariuszy w sprawie metody analizy kosztów i korzyści dot. czasu dostawy FCR w trakcie stanu alarmowego dla jednostek lub grup jednostek z ograniczonymi magazynami energii' on Print Friendly
Informujemy, że 15 stycznia 2018 r. w siedzibie ENTSO-E w Brukseli odbędą się warsztaty dla interesariuszy w sprawie metody analizy kosztów i korzyści (ang. Cost-Benefit Analysis), o której mowa w art. 156 ust. 11 rozporządzenia Komisji (UE) 2017/1485 z dnia 2 sierpnia 2017 r. ustanawiającego wytyczne dotyczące pracy systemu przesyłowego energii elektrycznej (SO GL).

Zgodnie z ww. art. SO GL – OSP obszaru synchronicznego Europy Kontynentalnej i nordyckiego obszaru synchronicznego proponują założenia i metodę dotyczące analizy kosztów i korzyści, która musi zostać przeprowadzona, w celu oceny okresu czasu, w którym jednostki lub grupy jednostek z ograniczonymi magazynami energii zapewniające FCR (rezerwy utrzymania częstotliwości, ang. Frequency Containment Reserves) muszą pozostać dostępne w trakcie stanu alarmowego.

Uruchomienie publicznych konsultacji przedmiotowej metody zostało zaplanowane na 10 stycznia 2018 r. – informacja o rozpoczęciu konsultacji zostanie opublikowana w zakładce „Konsultacje” na stronie PSE S.A.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach powinny do dnia 12 stycznia 2018 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod załączonym linkiem: www.entsoe.eu.

Źródło: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Wpis został opublikowany 9 Sty 2018 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć