Emisje, CO2 » Jest smog, a w Twojej okolicy nie ma czujnika jakości…

Jest smog, a w Twojej okolicy nie ma czujnika jakości powietrza? Możesz to zmienić – głosuj do 22 grudnia

20 Gru 2017 Możliwość komentowania Jest smog, a w Twojej okolicy nie ma czujnika jakości powietrza? Możesz to zmienić – głosuj do 22 grudnia została wyłączona Share 'Jest smog, a w Twojej okolicy nie ma czujnika jakości powietrza? Możesz to zmienić – głosuj do 22 grudnia' on Facebook Share 'Jest smog, a w Twojej okolicy nie ma czujnika jakości powietrza? Możesz to zmienić – głosuj do 22 grudnia' on Email Share 'Jest smog, a w Twojej okolicy nie ma czujnika jakości powietrza? Możesz to zmienić – głosuj do 22 grudnia' on Print Friendly

Wczoraj normy zanieczyszczenia powietrza w wielu miejscach w Polsce były przekroczone kilkukrotnie. Najgorzej było na Śląsku, Mazowszu, w Małopolsce i Wielkopolsce. W takich dniach Polacy chcą wiedzieć, jaki jest poziom smogu w ich otoczeniu. Niestety, w wielu miejscach nie ma odpowiednich czujników. Sytuację zmienia Aviva, prowadząc akcję „Wiem, czym oddycham”. W kulminacyjny etap wkracza właśnie głosowanie w konkursie, w którym 100 lokalizacji otrzyma zewnętrzne czujniki jakości powietrza. Głosować można do piątku, 22 grudnia, do godz. 22.00 na stronie wiemczymoddycham.pl.

Pierwsza setka jeszcze niepewna

W tej chwili w pierwszej setce rankingu ogólnopolskiego jest 17 lokalizacji z województwa mazowieckiego, 15 ze śląskiego oraz po 13 z wielkopolskiego i małopolskiego. Duże szanse na czujniki mają też lokalizacje z 10 innych województw, co przedstawia tabela poniżej. W tej chwili tylko Podlasie oraz Warmia i Mazury nie mają swoich lokalizacji w czołowej setce, ale sytuacja może się jeszcze zmienić, gdyż Internetowe głosowanie na stronie www.wiemczymoddycham.pl trwa do piątku, 22 grudnia do godz. 22:00. 

Liczba lokalizacji w pierwszej setce rankingu „Wiem, czym oddycham”
(stan z dn. 19.12.2017)

WOJEWÓDZTWO LICZBA LOKALIZACJI
MAZOWIECKIE 17
ŚLĄSKIE 15
WIELKOPOLSKIE 13
MAŁOPOLSKIE 13
DOLNOŚLĄSKIE 12
OPOLSKIE 6
ZACHODNIOPOMORSKIE 4
ŁÓDZKIE 4
KUJAWSKO-POMORSKIE 4
POMORSKIE 4
ŚWIĘTOKRZYSKIE 3
PODKARPACKIE 2
LUBELSKIE 2
LUBUSKIE 1

Głos każdego na wagę czujnika

Różnice w liczbie głosów, jakie zostały oddane na lokalizacje znajdujące się pod koniec pierwszej setki i na początku drugiej setki (czyli tej, która obecnie nie kwalifikuje się do montażu czujników), są bardzo niewielkie i zmieniają się nawet z godziny na godzinę. Na przykład, lokalizacji z miejsca 110 brakuje tylko kilkanaście głosów, żeby mieć ich tyle, ile ma miejsce plasujące się na pozycji nr 100. Dlatego każdy głos jest na wagę … czujnika.  

Liczba lokalizacji w drugiej setce rankingu „Wiem, czym oddycham”
(stan z dn. 19.12.2017)

WOJEWÓDZTWO LICZBA LOKALIZACJI
MAZOWIECKIE 31
MAŁOPOLSKIE 14
ŚLĄSKIE 11
ŁÓDZKIE 9
DOLNOŚLĄSKIE 9
WIELKOPOLSKIE 6
KUJAWSKO-POMORSKIE 5
POMORSKIE 4
OPOLSKIE 3
PODKARPACKIE 2
WARMIŃSKO-MAZURSKIE 2
LUBUSKIE 2
LUBELSKIE 1
ŚWIĘTOKRZYSKIE 1

Aktualny ranking pokazujący wyniki głosowania: www.wiemczymoddycham.pl/ranking. 

Przybędzie 300 czujników

W ramach akcji „Wiem, czym oddycham” Aviva zwiększy łącznie o 300 liczbę zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w Polsce. 150 urządzeń jest już zamontowanych na placówkach Avivy i Expandera w całej Polsce. Kolejnych 100 lokalizacji wybiorą sami Polacy w internetowym głosowaniu. Natomiast Fundacja Aviva wskaże 50 lokalizacji (do 10 stycznia 2018 roku) z puli zgłoszonych w konkursie, aby wypełnić „białe plamy” w sieci czujników na mapie Polski.

Źródło: AVIVA 

Wpis został opublikowany 20 Gru 2017 w następujących kategoriach: Emisje, CO2, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

"Nowa Energia" wspiera

Newsletter

Warto zobaczyć