E-mobility » Pierwszy na świecie elektryczny kontenerowiec

Pierwszy na świecie elektryczny kontenerowiec

15 Gru 2017 Możliwość komentowania Pierwszy na świecie elektryczny kontenerowiec została wyłączona Share 'Pierwszy na świecie elektryczny kontenerowiec' on Facebook Share 'Pierwszy na świecie elektryczny kontenerowiec' on Email Share 'Pierwszy na świecie elektryczny kontenerowiec' on Print Friendly

W Chinach zwodowano pierwszy na świecie elektryczny statek towarowy. Zaprojektowano go i zbudowano w nieco ponad rok.

Zeroemisyjny statek ma kursować na Rzece Perłowej w Południowych Chinach  i posłuży do transportu węgla do lokalnej elektrowni. Podczas rozładunku i załadunku w jego akumulatorach będzie uzupełniana energia – ich ładowanie potrwa 2 godziny.

Zasięg statku oszacowano na ok. 80 km. Dwa silniki o mocy 160 kW każdy zapewnią maksymalną prędkość ok. 13 km/h. Jednostka jest zasilana przez 1 000 pakietów akumulatorów litowo-jonowych o łącznej pojemności 2,4 MWh – to 24 razy więcej niż w Tesli Model S w wersji o najdłuższym zasięgu. Trwałość akumulatorów obliczono na 5 lat.

Statek jest obecnie w fazie testów – jednostka wejdzie do służby  na początku przyszłego roku. Za projekt odpowiada firma  Hangzhou Modern Ship Design & Research. Według założeń, elektryczny statek ma być znacznie tańszy w użytkowaniu niż jego konwencjonalne odpowiedniki. Ponadto, ma potencjał by przyczynić się do redukcji szkodliwych emisji do atmosfery.

Źródło: Enmaro

Wpis został opublikowany 15 Gru 2017 w następujących kategoriach: E-mobility, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć