News » Wiceminister Paweł Sałek na szczycie klimatycznym w Paryżu

Wiceminister Paweł Sałek na szczycie klimatycznym w Paryżu

14 Gru 2017 Możliwość komentowania Wiceminister Paweł Sałek na szczycie klimatycznym w Paryżu została wyłączona Share 'Wiceminister Paweł Sałek na szczycie klimatycznym w Paryżu' on Facebook Share 'Wiceminister Paweł Sałek na szczycie klimatycznym w Paryżu' on Email Share 'Wiceminister Paweł Sałek na szczycie klimatycznym w Paryżu' on Print Friendly

Paweł Sałek, wiceminister środowiska, pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej, przewodniczył polskiej delegacji rządowej podczas odbywającego się w 12 grudnia 2017 r. szczytu. „One Planet Summit” w Paryżu.

Szczyt został zorganizowany przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona w drugą rocznicę przyjęcia Porozumienia paryskiego. Współorganizatorami wydarzenia, na które przybyli prezydenci i premierzy, a także przedstawiciele władz lokalnych, biznesu oraz organizacji pozarządowych z całego świata, był sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres i prezes Banku Światowego Jim Yong Kim.

Tematem przewodnim szczytu były kwestie związane z finansowaniem działań na rzecz ochrony klimatu w krajach rozwijających się, zarówno ze źródeł publicznych, jak i prywatnych. Dyskutowano o możliwościach większej mobilizacji środków oraz nowych, dobrowolnych zobowiązaniach w tym zakresie.

Wiceminister Paweł Sałek był również gościem prezydenta Emmanuela Macrona podczas uroczystego obiadu w Pałacu Elizejskim. Wiceminister Sałek, dziękując Francji za inicjatywę zorganizowania szczytu, wyraził nadzieję, że jego wyniki przyczynią się również do sukcesu konferencji klimatycznej COP24, która odbędzie się w grudniu 2018 r. w Katowicach pod przewodnictwem Polski.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Wpis został opublikowany 14 Gru 2017 w następujących kategoriach: News, Ochrona Środowiska. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć