Edukacja » Nasi górnicy bohaterami filmu dokumentalnego

Nasi górnicy bohaterami filmu dokumentalnego

6 Gru 2017 Możliwość komentowania Nasi górnicy bohaterami filmu dokumentalnego została wyłączona Share 'Nasi górnicy bohaterami filmu dokumentalnego' on Facebook Share 'Nasi górnicy bohaterami filmu dokumentalnego' on Email Share 'Nasi górnicy bohaterami filmu dokumentalnego' on Print Friendly

Trzech pracowników Ruchu Borynia i geolog z Budryka wzięli udział w produkcji realizowanej przez Discovery Channel. Sześcioodcinkowy program „Górnicy PL” pokaże kulisy funkcjonowania kopalni węgla, miedzi i soli, a także codzienne życie górników i warunki w jakich pracują.

Odcinek specjalny „Górnicy PL” będzie można zobaczyć już 6 grudnia o godz. 22:00 na Discovery Channel. To zapowiedź serii, której premiera zaplanowana jest na 18 stycznia, godz. 22:00.

Bohaterami filmu są Dawid Kierc, Szymon Siwiec i Robert Jaczyński z oddziału G4b w Ruchu Borynia, który w zeszłym roku został uznany przez Wyższy Urząd Górniczy za jeden z najbezpieczniej pracujących oddziałów w polskim górnictwie. Bohaterką filmu jest również Malwina Smulska, geolog górniczy z kopalni Budryk. To jedna z nielicznych kobiet pracujących pod ziemią.

Producenci nie mieli gotowego scenariusza na film. Wszystko odbywało się w naturalnych warunkach. Ekipa filmowa składała się z siedmiu osób. Wszystko nagrywano z dwóch, a czasem nawet trzech kamer. Filmowcy musieli ograniczyć ilość sprzętu, żeby dostosować się do warunków pod ziemią. Zapewniają, że dokument jest unikatowy na skalę światową.

Fot.: Discovery / Piotr Mizerski, Szymon Adamczyk

Źródło: Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. 

Wpis został opublikowany 6 Gru 2017 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć