Elektroenergetyka » PKEE w Paryżu o przyszłości europejskiej energetyki

PKEE w Paryżu o przyszłości europejskiej energetyki

5 Gru 2017 Możliwość komentowania PKEE w Paryżu o przyszłości europejskiej energetyki została wyłączona Share 'PKEE w Paryżu o przyszłości europejskiej energetyki' on Facebook Share 'PKEE w Paryżu o przyszłości europejskiej energetyki' on Email Share 'PKEE w Paryżu o przyszłości europejskiej energetyki' on Print Friendly

Przyszłość energetyki, znaczenie roli konsumenta, nowe technologie i unijne ramy prawne. O tym w Paryżu dyskutują dziś (5.12) eksperci z całej Europy w czasie konferencji ”Elektryczność: witamy w świecie jutra”, organizowanej pod patronatem prezydenta Francji Emmanuela Macrona. PKEE w tym ważnym spotkaniu reprezentuje wiceprezes PKEE Marta Gajęcka.

Europejski sektor energetyki przechodzi obecnie wielką transformacje i modernizację, dostosowuje się do świata, w którym zmiany dokonują się dynamicznie i tylko najbardziej innowacyjne oraz zorientowane na potrzeby klienta firmy mają szansę rozwoju. Strategie grup energetycznych mocno obecnie akcentują rozwój nowych linii biznesowych czasami daleko wykraczających poza model, w którym działały dotychczas. Wiele tych zmian wynika z wprowadzanych unijnych regulacji. Przedstawiony przez Komisję Europejską w listopadzie 2016 r. pakiet regulacji „Czysta energia dla wszystkich” na nowo zdefiniuje rynek energetyczny na Starym Kontynencie. Zbliżający się finał dyskusji nad zbiorem dyrektyw przesądzi między innymi o sposobie w jaki będziemy handlować energią elektryczną. Określi również, ile będzie ona kosztować gospodarstwa domowe i przemysł, czy i jakie powstaną nowe instalacje energetyczne. Prezes Marta Gajęcka podkreśliła, że PKEE od dawna aktywnie uczestniczy w tych rozmowach.

Jeśli chcemy by polskie uwarunkowania rynkowe w sektorze elektroenergetycznym zostały wzięte pod uwagę, musimy dalej aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach na najwyższym szczeblu, takim jak dziś w Paryżu. Dzięki temu wiemy, że nasz głos jest słyszany i brany pod uwagę. – zaznaczyła Marta Gajecka, wiceprezes PKEE.

Podczas konferencji omówione zostały między innymi perspektywy transformacji energetycznej do 2030 r. oraz to jak zmiany mogą wpłynąć na rozwój innowacji wśród przedsiębiorstw z sektora elektroenergetycznego.

fot. pixabay.com

Źródło: Polski Komitet Energii Elektrycznej

Wpis został opublikowany 5 Gru 2017 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć