News » Centra Dyspozytorskie PGE Dystrybucja wyposażone w wizualizacje…

Centra Dyspozytorskie PGE Dystrybucja wyposażone w wizualizacje wielkoformatowe

10 Lis 2017 Możliwość komentowania Centra Dyspozytorskie PGE Dystrybucja wyposażone w wizualizacje wielkoformatowe została wyłączona Share 'Centra Dyspozytorskie PGE Dystrybucja wyposażone w wizualizacje wielkoformatowe' on Facebook Share 'Centra Dyspozytorskie PGE Dystrybucja wyposażone w wizualizacje wielkoformatowe' on Email Share 'Centra Dyspozytorskie PGE Dystrybucja wyposażone w wizualizacje wielkoformatowe' on Print Friendly

W ostatnim tygodniu października 2017 r. w Oddziałowym Centrum Dyspozytorskim w Skarżysku-Kamiennej została oddana do użytku nowoczesna ściana graficzna, która zastąpiła wyeksploatowaną makietę synoptyczną. Nowoczesna wizualizacja wieloformatowa pozwoli na kontrolę i nadzór nad siecią w czasie rzeczywistym.

Instalacja składa się z 32 specjalistycznych 55 calowych monitorów, przeznaczonych do pracy ciągłej oraz kontrolera graficznego. Wyświetlane obrazy wielkoformatowe zastąpiły stosowaną dotychczas makietę synoptyczną. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom wszystkie dane wprowadzone do komputerowego systemu zarządzania siecią są natychmiast gotowe do przedstawienia na ścianie graficznej. Zastosowany system operacyjny umożliwia dostęp do aktualizowanych na bieżąco danych wszystkim osobom obecnym w oddziałowym Centrum Dyspozytorskim, a nie – jak dotychczas – tylko pracownikom skupionym wokół monitorów stacjonarnych. Zainstalowana nowoczesna ściana graficzna pozwala zobrazować na jednym ekranie schemat całej sieci 110 kV Oddziału.

Dzięki możliwościom pełnego sterowania obrazem, jest ona idealnym narzędziem w pracy dyspozytorów – powiedział Piotr Baran, dyrektor Centralnej Dyspozycji Mocy w Oddziale Skarżysko-Kamienna

W Oddziale Skarżysko-Kamienna jest to już druga zainstalowana ściana graficzna, a podobne rozwiązania planujemy wprowadzić we wszystkich 6 Obszarowych Centrach Dyspozytorskich.

Źródło: PGE Dystrybucja S.A.

Wpis został opublikowany 10 Lis 2017 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć