CSR w energetyce » Złoty Laur dla TAURONA za Domy Pozytywnej Energii

Złoty Laur dla TAURONA za Domy Pozytywnej Energii

27 Paź 2017 Możliwość komentowania Złoty Laur dla TAURONA za Domy Pozytywnej Energii została wyłączona Share 'Złoty Laur dla TAURONA za Domy Pozytywnej Energii' on Facebook Share 'Złoty Laur dla TAURONA za Domy Pozytywnej Energii' on Email Share 'Złoty Laur dla TAURONA za Domy Pozytywnej Energii' on Print Friendly

TAURON został laureatem Złotego Lauru „Super Biznesu”, ekonomicznego dodatku do „Super Expressu”. Prestiżową nagrodę wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się 25 października w Warszawie.

TAURON zwyciężył w kategorii: Społeczna Odpowiedzialność Biznesu. Spółkę doceniono za „Dom Pozytywnej Energii”, czyli konkurs organizowany dla domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Do udziału w tegorocznej edycji, której hasło brzmiało „Zdrowo jemy – energetycznie żyjemy” zgłosiło się 68 placówek, a 58 nadesłało prace konkursowe poddane ocenie kapituły. Pięciu laureatów otrzymało nagrody po 50 tysięcy złotych, a 15 placówek po 10 tys. zł. Aż 12 dobrych praktyk realizowanych przez TAURON zostało opisanych w prestiżowym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce”.

Domy Pozytywnej Energii to akcja o 13-letniej historii. Jest skierowana do całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych z pięciu województw (śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego, małopolskiego i podkarpackiego). Jej głównym celem jest poprawa warunków życia, rozwoju i edukacji dzieci z domów dziecka.

Domy dziecka mogą przeznaczyć nagrody finansowe, zgodnie z regulaminem akcji, na potrzeby wychowanków, rozwój ich pasji i zainteresowań, podniesienie aktywności fizycznej czy poprawę warunków mieszkaniowych.

Złote Laury „Super Biznesu” wręczono po raz czwarty. Organizatorzy honorują statuetkami ludzi, instytucje oraz firmy, których działalność przyniosła szczególne korzyści polskiej gospodarce i sprzyjała rozwojowi i rodzinek przedsiębiorczości.

Źródło: TAURON Polska Energia S.A.

Wpis został opublikowany 27 Paź 2017 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć