News » Projekt AWAIR

Projekt AWAIR

12 Paź 2017 Brak komentarzy Share 'Projekt AWAIR' on Facebook Share 'Projekt AWAIR' on Email Share 'Projekt AWAIR' on Print Friendly

GIG rozpoczął realizację trzyletniego projektu o akronimie AWAIR pt. „Środowiskowo zintegrowana, wielopoziomowa wiedza i podejścia do przeciwdziałania krytycznym zdarzeniom zanieczyszczenia powietrza, poprawiające jakość życia szczególnie wrażliwych mieszkańców na funkcjonalnych obszarach miejskich Europy Środkowej”.

Projekt jest współfinansowany z programu Interreg Europa Środkowa. Spotkanie otwierające odbyło się w dniach 19-20 września br. w Bolonii.

Idea projektu związana jest z problemem złej jakości powietrza i występowaniem epizodów wysokich stężeń zanieczyszczeń w powietrzu (smogu). Jego celem jest poprawa zarządzania środowiskowego, a tym samym zmniejszenie wpływu zanieczyszczenia powietrza na środowisko i zdrowie obywateli, w szczególności grup najbardziej wrażliwych tj. dzieci, osób w podeszłym wieku i osób ciepiących na choroby układu oddechowego. Rezultatem ma być opracowanie planu dot. zmniejszenia wpływu zanieczyszczenia powietrza i smogu na życie mieszkańców. Przewidziane są również działania pilotażowe w Katowicach w zakresie instalacji czujników pomiaru zanieczyszczenia powietrza na budynkach użyteczności publicznej.

Liderem projektu jest Regionalna Agencja Zapobiegania, Środowiska i Energii z regionu Emilia-Romagna we Włoszech. W skład konsorcjum wchodzą: Główny Instytut Górnictwa, Narodowe Międzyuczelniane Konsorcjum na rzecz Nauk z Włoch, Niemieckie Centrum Badawcze na rzecz Zdrowia i Środowiska oraz przedstawiciele władz lokalnych: miasta: Katowice, Parma, Budapeszt i Graz.

Źródło: Główny Instytut Górnictwa

Wpis został opublikowany 12 Paź 2017 w następujących kategoriach: News, Ochrona Środowiska. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Wspieramy

Newsletter

Warto zobaczyć