Edukacja » PGE Dystrybucja będzie współpracować z PWSZ w Krośnie

PGE Dystrybucja będzie współpracować z PWSZ w Krośnie

12 Paź 2017 Możliwość komentowania PGE Dystrybucja będzie współpracować z PWSZ w Krośnie została wyłączona Share 'PGE Dystrybucja będzie współpracować z PWSZ w Krośnie' on Facebook Share 'PGE Dystrybucja będzie współpracować z PWSZ w Krośnie' on Email Share 'PGE Dystrybucja będzie współpracować z PWSZ w Krośnie' on Print Friendly

Przedstawiciele PGE Dystrybucja, PGE Obrót oraz PGE Energia Odnawialna podpisali list intencyjny o wzajemnej współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Krośnie, jedną z dwóch uczelni w regionie mających w ofercie edukacyjnej kierunek energetyka.

​W spotkaniu uczestniczyli rektor prof. dr hab. Grzegorz Przebinda, a także członkowie zarządu PGE Obrót Jerzy Hejnar i Zenon Wajda, dyrektor PGE Dystrybucja Oddział Rzeszów Władysław Turek oraz dyrektor oddziału Zespołu Elektrowni Wodnej Solina-Myczkowce Krzysztof Majcher.

Zakres współpracy to kształcenie inżynierów energetyki oraz wykwalifikowanej kadry o kompetencjach odpowiadających aktualnemu zapotrzebowaniu rynku pracy w branży energetycznej reprezentowanej między innymi przez PGE Dystrybucja. To także prowadzenie badań naukowych i upowszechnianie wiedzy w zakresie energetyki.

PGE wyraża gotowość współpracy naukowej, dydaktycznej i organizacyjnej w dziedzinie energetyki, odnawialnych źródeł energii, dystrybucji, oraz w obszarze aktywizacji studentów i absolwentów Uczelni ukierunkowanej na wzmocnienie ich pozycji na rynku pracy.

Studenci i absolwenci kierunków studiów Energetyka i Zarządzanie będą mogli odbywać w w/w Spółkach PGE szkolenia, kursy i praktyki zawodowe. – To duża szansa na uczynienie naszego kierunku bardziej praktycznym i ukierunkowanie go na konkretne potrzeby pracodawców w branży energetycznej – podkreślali przedstawiciele Uczelni.

PWSZ w Krośnie to obok Politechniki Rzeszowskiej jedna z dwóch uczelni na Podkarpaciu kształcąca studentów na kierunku energetyka. PGE Dystrybucja ma już podpisane porozumienia z Politechniką Rzeszowską dotyczące wzajemnej kooperacji dydaktycznej i naukowo-technicznej.

Źródło: PGE Dystrybucja S.A.

Wpis został opublikowany 12 Paź 2017 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć