CSR w energetyce » Energa rusza z programem „Seniorzy z energią”

Energa rusza z programem „Seniorzy z energią”

12 Paź 2017 Możliwość komentowania Energa rusza z programem „Seniorzy z energią” została wyłączona Share 'Energa rusza z programem „Seniorzy z energią”' on Facebook Share 'Energa rusza z programem „Seniorzy z energią”' on Email Share 'Energa rusza z programem „Seniorzy z energią”' on Print Friendly

Jesień wieku to niekoniecznie czas pozbawiony aktywności. Przekroczenie 60 roku życia nie musi oznaczać zamknięcia się w domu, czy poczekalni przychodni. Seniorzy chętnie podejmują wyzwania intelektualne, uczestnicząc np. w wykładach uniwersytetu trzeciego wieku, a także uczestniczą w zajęciach, które poprawiają ich aktywność ruchową i sprawność fizyczną. Warto szukać miejsc w swojej okolicy, które organizują tego rodzaju spotkania. Jedną z propozycji jest udział w nowym programie „Seniorzy z energią”, którego celem jest aktywizacja osób starszych.

Program zakłada przede wszystkim ułatwienie dostępu do opieki medycznej osobom starszym, profilaktykę prozdrowotną i zachęcanie do uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym w swoim regionie. Realizowany jest pilotażowo w 6 gminach województwa pomorskiego: Kępicach, Łebie, Nowej Karczmie, Nowym Dworze Gdańskim, Pelplinie i Skarszewach. W ramach projektu będą zorganizowane Gminne Dni Seniora, podczas których umożliwione zostaną mieszkańcom zajęcia z instruktorami fitness, badania i konsultacje medyczne, a także wykłady oraz warsztaty dotyczące bezpieczeństwa i ochrony przed oszustami, prowadzone we współpracy z policją.

Podczas Gminnych Dni Seniora dostępne będzie Mobilne Biuro Obsługi Klienta Energi Obrót SA. To doskonała okazja do porozmawiania z przedstawicielami firmy, a także wyjaśnienia wątpliwości dotyczących taryfy czy rachunków. Specjaliści wytłumaczą i umożliwią dobór odpowiedniej metody rozliczeń, która będzie najlepiej dopasowana do klienta i prowadzonego przez niego gospodarstwa.

Od 16 października, w miejscowościach objętych programem, regularnie przez 10 tygodni odbywać się będą zajęcia ruchowe dla seniorów, zachęcające do codziennej aktywności. Ich celem jest nie tylko poprawa kondycji czy zdrowia, ale również integracja lokalnej społeczności przeznaczonej dla osób starszych. 10 października ruszyły zapisy na zajęcia (szczegóły w stopce komunikatu).

Seniorzy, choć mają duże pokłady energii, potrzebują bodźca, który umożliwi im ponowne aktywne uczestnictwo w życiu społeczności. Dlatego zaproponowaliśmy warsztaty, szkolenia i koła zainteresowań z różnych dziedzin. Podchodzimy do tematu kompleksowo. Policja wyjaśni m.in. jak ustrzec się przed oszustami, trenerzy pokażą, jak najlepiej zadbać o własne zdrowie i utrzymać dobrą kondycję fizyczną. Natomiast nasi konsultanci przekażą kilka dobrych rad dotyczących oszczędzania i zachęcą do zamiany nawyków podczas korzystania z energii elektrycznej – wyjaśnia Jarosław Dybowski, prezes Energa Obrót SA.

Program „Seniorzy z energią” to świetna okazja do spędzenia czasu z przyjaciółmi czy sąsiadami, ale także skorzystania z fachowych porad czy wyjaśnienia wątpliwości. Grupa Energa zaprasza wszystkich do aktywnego udziału w Gminnych Dniach Seniora.

Gdzie zapisać się na zajęcia?

 • Kępice
 • Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kępice
 • Łeba
 • Centrum Informacji Turystycznej w Łebie poprzez e-mail: it@leba.pl
 • Nowy Dwór Gdański
 • Polski Związek Emerytów i Rencistów koło nowodworskie
 • Polski Związek Niewidomych
 • Parafie
 • Nowa Karczma
 • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie
 • Pelplin
 • Sekretariat Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie
 • Skarszewy
 • Gminny Ośrodek Kultury w Skarszewach.

Źródło: ENERGA SA

Wpis został opublikowany 12 Paź 2017 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć