News » Dotacje dla Banków Żywności na selektywne zbieranie i…

Dotacje dla Banków Żywności na selektywne zbieranie i zapobieganie powstawaniu odpadów

12 Paź 2017 Możliwość komentowania Dotacje dla Banków Żywności na selektywne zbieranie i zapobieganie powstawaniu odpadów została wyłączona Share 'Dotacje dla Banków Żywności na selektywne zbieranie i zapobieganie powstawaniu odpadów' on Facebook Share 'Dotacje dla Banków Żywności na selektywne zbieranie i zapobieganie powstawaniu odpadów' on Email Share 'Dotacje dla Banków Żywności na selektywne zbieranie i zapobieganie powstawaniu odpadów' on Print Friendly

Pięć Banków Żywności otrzyma w sumie ponad 1,6 mln zł dotacji z NFOŚiGW.

W siedzibie Warszawskiego Banku Żywności w Piastowie w środę, 11 października 2017 r., w obecności podsekretarza stanu w MŚ, wiceministra Sławomira Mazurka, spotkali się wiceprezes Zarządu Roman Wójcik oraz reprezentanci pięciu Banków Żywności: w Ciechanowie, Grudziądzu, Kielcach, Olsztynie i we Wrocławiu. Była to uroczystość podpisania umów o dotacje w ramach programu priorytetowego Narodowego Funduszu Racjonalna gospodarka odpadami, część 1) Selektywne zbieranie i zapobieganie powstawaniu odpadów.

Wiceminister Środowiska, Sławomir Mazurek, zaznaczył, że zawarte umowy wpisują się nie tylko w realizację idei „gospodarki obiegu zamkniętego”, ale przede wszystkim pozwolą w znacznym stopniu zapobiec marnotrawieniu żywności. Podkreślił również, że pomoc przysłuży się także najbardziej potrzebującym oraz wesprze działania zmierzające do systematycznego ograniczania sfery niedostatku i ubóstwa.

Zasadniczym celem dofinansowania projektów Banków Żywności jest rozwój infrastruktury technicznej procesów logistycznych związanych z pozyskaniem, magazynowaniem i dystrybucją niesprzedanych lub niespożytych artykułów żywnościowych. Chodzi tutaj m.in. o rozbudowę budynków magazynowych, zakup samochodów typu mroźnia, czy też zakup wózków widłowych i paletowych.

To kolejne dofinansowania Funduszu na rzecz Banków Żywności. W ramach naboru ogłoszonego w 2016 r. wpłynęło do NFOŚiGW 14 wniosków o dotacje na łączną kwotę 4 109 020 zł.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Wpis został opublikowany 12 Paź 2017 w następujących kategoriach: News, Ochrona Środowiska. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć