News » Otwarci na innowacje

Otwarci na innowacje

11 Paź 2017 Możliwość komentowania Otwarci na innowacje została wyłączona Share 'Otwarci na innowacje' on Facebook Share 'Otwarci na innowacje' on Email Share 'Otwarci na innowacje' on Print Friendly

Politechnika Świętokrzyska i PGE otwarte na innowacyjne projekty. List intencyjny o współpracy podpisały władze obu placówek. PGE i PŚk będą pracować nad rozwiązaniami, które znajdą zastosowanie w gospodarce. Są już pierwsze projekty. Pierwszy ma dotyczyć budowy urządzeń pozwalających na bardzo szybkie ładowanie samochodów elektrycznych, tak by były one konkurencyjne w porównaniu z samochodami z silnikami spalinowymi. – Teraz będziemy się starać o dofinansowanie – mówi prof. Andrzej Kapłon z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki PŚk.

– Współpraca ze światem nauki jest czymś niezbędnym we współczesnej gospodarce, czymś, co pozwala rozwijać się spółkom PGZ – tłumaczył dyrektor oddziału PGE w Skarżysku-Kamiennej Wojciech Nita. Grupa PGE ma porozumienia o współpracy z kilkunastoma uczelniami na terenie całej Polski, głównie w takich obszarach, jak: górnictwo, energetyka, elektryka, elektrotechnika. Oddział w Skarżysku był ostatnim, który takiej umowy nie miał.

Źródło: Politechnika Świętokrzyska

Wpis został opublikowany 11 Paź 2017 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć