Elektroenergetyka » Energetycy TAURONA przywrócili zasilanie wszystkim klientom…

Energetycy TAURONA przywrócili zasilanie wszystkim klientom poszkodowanym przez orkan

11 Paź 2017 Możliwość komentowania Energetycy TAURONA przywrócili zasilanie wszystkim klientom poszkodowanym przez orkan została wyłączona Share 'Energetycy TAURONA przywrócili zasilanie wszystkim klientom poszkodowanym przez orkan' on Facebook Share 'Energetycy TAURONA przywrócili zasilanie wszystkim klientom poszkodowanym przez orkan' on Email Share 'Energetycy TAURONA przywrócili zasilanie wszystkim klientom poszkodowanym przez orkan' on Print Friendly

TAURON Dystrybucja zakończył prace związane z przywracaniem zasilania do blisko 320 tys. klientów poszkodowanych przez orkan Ksawery. Ponad 2 tys. energetyków pracowało przez ostatnie dni w trudnych warunkach pogodowych, aby jak najszybciej odbudować zniszczone linie energetyczne.

Pełna mobilizacja ludzi i sprzętu spowodowała, że w ciągu pierwszych 12 godz. po wystąpieniu orkanu, energia elektryczna została przywrócona do 220 tys., a po 24 godz. do ponad 300 tys. odbiorców, czyli 95% poszkodowanych przez wichurę.

W kolejnych godzinach energetycy walczyli z tymi najtrudniejszymi i najbardziej czasochłonnymi awariami. Do tego sytuacja pogodowa była trudna i w wielu miejscach nie poprawiała się. Padający, ulewny deszcz i nadal wiejący wiatr powodował rozmiękczanie terenu i dalsze przewracanie drzew. Tak było w okolicach Oleśnicy i Milicza w województwie dolnośląskim, gdzie na naprawioną kilka godzin wcześniej linię energetyczną runęło 17 drzew, po raz kolejny doszczętnie ją niszcząc. Ciężki sprzęt niezbędny do naprawy infrastruktury grzązł z błocie, a energetycy co kilka godzin musieli zmieniać całkowicie przemoczoną odzież. W okolicach Częstochowy ulewy były tak silne, że trzeba było na kilka godzin przerwać prace.

Żywioł był katastrofalny w skutkach dla linii energetycznych. Przewracające się pod naporem silnego wiatru drzewa uszkodziły ponad 130 słupów energetycznych i zerwały blisko 500 przewodów. Wyłączonych zostało ponad 400 ciągów linii energetycznych i uszkodzonych 8 stacji transformatorowych. W wielu miejscach na krótkich odcinkach linii energetycznych leżało nawet kilkanaście drzew. W sumie TAURON Dystrybucja zanotował ponad 4,7 tys. zgłoszeń dotyczących uszkodzonej infrastruktury.

Przywrócenie zasilania do wszystkich klientów nie kończy jeszcze pracy energetyków związanej z przejściem orkanu Ksawery. W ciągu najbliższych dni będą nadal trwały prace związane z naprawą słupów energetycznych i zerwanych przewodów. Trwa także szacowanie strat.

Źródło: TAURON Polska Energia S.A.

Wpis został opublikowany 11 Paź 2017 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć