CSR w energetyce » Fortum po raz szósty rozdało stypendia młodym Ślązakom

Fortum po raz szósty rozdało stypendia młodym Ślązakom

6 Paź 2017 Możliwość komentowania Fortum po raz szósty rozdało stypendia młodym Ślązakom została wyłączona Share 'Fortum po raz szósty rozdało stypendia młodym Ślązakom' on Facebook Share 'Fortum po raz szósty rozdało stypendia młodym Ślązakom' on Email Share 'Fortum po raz szósty rozdało stypendia młodym Ślązakom' on Print Friendly

Fortum przyznało 60 indywidualnych stypendiów najbardziej zaangażowanym uczestnikom szóstej edycji programu Fortum dla Śląskich Dzieci. Celem akcji, realizowanej we współpracy z Fundacją Pomocy Dzieciom Ulica, jest wsparcie zabrzańskiej i bytomskiej młodzieży w realizowaniu pasji i zainteresowań. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 5 października w Sali Kinowej Elektrociepłowni Zabrze.

W pierwszym etapie tegorocznej edycji programu Fortum dla Śląskich Dzieci wzięły udział 134 osoby w wieku od 11 do 15 lat. Organizatorzy zrealizowali z nimi ponad 50 godzin warsztatów tanecznych, teatralnych, fotograficznych, wokalnych, plastycznych i dziennikarskich. Zajęcia poprowadził 43-osobowy zespół opiekunów oraz wolontariuszy. Uczestnicy programu, podobnie jak w poprzednich edycjach, mieli okazję porozmawiać ze znanym Ślązakiem, który opowiedział o swojej ścieżce kariery. W tym roku był to dziennikarz Mirosław Riedel, który przekonywał, jak wiele można dokonać, dzięki konsekwentnej realizacji swoich marzeń.

Uczestnicy tegorocznej edycji ponownie zaskoczyli nas swoim zaangażowaniem i determinacją. Pokazali, że w młodych osobach z regionu Zabrza i Bytomia drzemie naprawdę ogromny potencjał i warto inwestować w ich rozwój. Cieszymy się, że dzięki naszemu programowi stypendialnemu mogą rozwijać swoje pasje i spełniać marzenia – podkreśla Izabela Van den Bossche, wiceprezes ds. komunikacji, City Solutions Fortum.

Podsumowaniem pierwszego etapu programu był występ uczestników w przygotowanej specjalnie na tę okazję sztuce teatralnej w Teatrze Nowym w Zabrzu. W kolejnym etapie Fortum, wspólnie z partnerem programu Fundacją Pomocy Dzieciom Ulica, wybrało spośród wszystkich uczestników grupę najbardziej aktywnych osób. Zostali oni zaproszeni do drugiego etapu i otrzymali stypendia, które zostały wręczone podczas uroczystego podsumowania szóstej edycji. W tym roku Fortum przyznało 40 indywidualnych stypendiów i zdecydowało się przedłużyć pomoc dla 20 stypendystów z ub. r.

Z edycji na edycję jesteśmy pod coraz większym wrażeniem, z jakim zaangażowaniem młodzi Ślązacy uczestniczą w zajęciach, dzięki którym mogą spełniać swoje marzenia. W ramach akcji dzieci otrzymują nie tylko realną, ale i długoterminową pomoc. Przyznane stypendia pomogą najzdolniejszym mieszkańcom naszego regionu dalej rozwijać ich pasje i zainteresowania – mówi Adrian Kowalski, prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica.

Program Fortum dla Śląskich Dzieci realizowany jest od 2012 r. Dotychczas wzięło w nim udział łącznie ponad 730 dzieci, z których niemal 450 nagrodzono indywidualnymi stypendiami. Tegoroczna edycja programu została objęta honorowymi patronatami przez prezydent Miasta Zabrza, Małgorzatę Mańkę-Szulik oraz prezydenta Miasta Bytomia, Damiana Bartylę.

fot. pixabay.com

Źródło: Fortum Power and Heat Polska 

Wpis został opublikowany 6 Paź 2017 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć