CSR w energetyce » PKN ORLEN wspiera poszkodowanych przez nawałnice

PKN ORLEN wspiera poszkodowanych przez nawałnice

5 Paź 2017 Możliwość komentowania PKN ORLEN wspiera poszkodowanych przez nawałnice została wyłączona Share 'PKN ORLEN wspiera poszkodowanych przez nawałnice' on Facebook Share 'PKN ORLEN wspiera poszkodowanych przez nawałnice' on Email Share 'PKN ORLEN wspiera poszkodowanych przez nawałnice' on Print Friendly

Koncern, za pośrednictwem korporacyjnej Fundacji ORLEN – DAR SERCA, przekazał na rzecz gminy Parchowo w województwie pomorskim nowoczesnego busa przystosowanego do przewozu uczniów. Przekazanie samochodu to kolejne działanie PKN ORLEN w związku z katastrofalnymi nawałnicami, które przeszły nad Polską w sierpniu tego roku.

Nowoczesny bus przekazany przez Fundację zastąpi pojazd całkowicie zniszczony wskutek nawałnic. Każdego dnia będzie przewoził około pięćdziesięciorga dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, dzięki niemu na zajęcia szkolne będą mogły docierać dzieci z miejscowości oddalonych nawet o 15 km od Parchowa. Pojazd będzie służył także do wyjazdów dydaktycznych, na zawody sportowe i wycieczki oraz zagwarantuje bezpieczny transport do domu dla uczniów biorących udział w zajęciach pozalekcyjnych. Bus jest w pełni przystosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami uczęszczających do miejscowych szkół, jego wyposażenie obejmuje między innymi w szyny najazdowe dla wózków, a także elektrycznie otwierane boczne drzwi.

Skuteczna pomoc w sytuacjach kryzysowych wiąże się przede wszystkim z umiejętnością słuchania i dobrego zrozumienia tych, którzy jej potrzebują. Tym ważniejsze jest dla nas, że współpraca z Gminą przebiega właśnie w atmosferze dialogu i wspólnie poszukujemy rozwiązań, pozwalających na neutralizację skutków tragedii, która dotknęła wszystkich, także tych najmłodszych – powiedział Waldemar Grzegorczyk, członek zarządu Fundacji ORLEN – DAR SERCA. – Wierzymy, że dzięki działaniom wielu podmiotów – firm, samorządów, służb czy władz centralnych – uda nam się sprawić, by życie na terenach dotkniętych klęską żywiołową możliwe szybko wróciło do normy.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc Fundacji i wszystkim osobom, które przyczyniają się do usuwania skutków nawałnicy. Przekazany gminie bus do przewozu dzieci rozwiąże jeden z bardzo ważnych problemów, z którym musieliśmy borykać się do tej pory – powiedział wójt gminy Parchowo Andrzej Dołębski.

Oprócz przekazania busa gminie Parchowo, Koncern zaangażował się również we wsparcie strażaków usuwających skutki nawałnic, za pośrednictwem Fundacji ORLEN – DAR SERCA przekazując środki finansowe na rzecz lokalnych jednostek PSP i ochotniczych straży pożarnych z trzech województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego. Fundacja, z rekomendacji należącej do Grupy ORLEN spółki ANWIL, przekaże też kilkadziesiąt ton nawozów azotowych mieszkańcom powiatu sępoleńskiego.

Koncern angażuje w pomoc także swoich klientów, którzy mogą przekazywać punkty VITAY na wsparcie odbudowy placówek oświatowych z terenów dotkniętych nawałnicami. Dotychczas przekazali oni już kilkadziesiąt tysięcy złotych na ten cel. Akcja koordynowana przez Fundację wciąż trwa, a swoje punkty można przekazać na dowolnej stacji ORLEN oraz na www.vitay.pl. Wszyscy zainteresowani mogą pomóc również poprzez wpłaty na konto Fundacji ORLEN – DAR SERCA o numerze 04 2490 0005 0000 4600 3594 2831, wpisując w tytule przelewu hasło „pomoc”. Każda opisana w ten sposób wpłata zostanie przekazana na odbudowę zniszczonych placówek.

fot. pixabay.com

Źródło: PKN ORLEN SA

Wpis został opublikowany 5 Paź 2017 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć