CSR w energetyce » PGE Polska Grupa Energetyczna sponsorem głównym Szalonych Dni…

PGE Polska Grupa Energetyczna sponsorem głównym Szalonych Dni Muzyki

28 Wrz 2017 Możliwość komentowania PGE Polska Grupa Energetyczna sponsorem głównym Szalonych Dni Muzyki została wyłączona Share 'PGE Polska Grupa Energetyczna sponsorem głównym Szalonych Dni Muzyki' on Facebook Share 'PGE Polska Grupa Energetyczna sponsorem głównym Szalonych Dni Muzyki' on Email Share 'PGE Polska Grupa Energetyczna sponsorem głównym Szalonych Dni Muzyki' on Print Friendly

Zbliża się ósma edycja festiwalu Szalone Dni Muzyki, organizowanego przez Orkiestrę Sinfonia Varsovia. W ciągu trzech dni w przestrzeniach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej odbędzie się 55 koncertów, na których wystąpi niemal 1000 artystów z całego świata. W tym roku motywem przewodnim jest taniec.

Organizatorzy tegorocznej odsłony Szalonych Dni Muzyki pragną pokazać publiczności jak ogromną rolę taniec od zawsze odgrywał w muzyce. Na festiwalu nie zabraknie gwiazd światowych scen muzycznych, takich jak Alena Baeva czy Apollon Musagète Quartett. Obok uznanych muzyków Szalone Dni Muzyki zapraszają również do udziału najlepsze zespoły ze szkół muzycznych z całego kraju, dając młodym artystom okazję do wystąpienia przed szeroką publicznością.

Program festiwalu obejmuje przede wszystkim najciekawsze przykłady inspiracji tańcem w muzyce klasycznej. Oprócz tego w repertuarze znajdą się utwory prezentujące oddziaływanie tańca na inne gatunki muzyczne, od musicalu przez muzykę filmową po jazz, a także liczne przykłady tanecznych wpływów w muzyce ludowej i orientalnej. Ponadto w trakcie festiwalu odbywać się będą pokazy i warsztaty taneczne, spotkania edukacyjne oraz specjalne koncerty dla dzieci.

Szalone Dni Muzyki to międzynarodowy festiwal realizowany od 1995, którego pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym jest René Martin – twórca festiwali i organizator licznych koncertów na całym świecie. Festiwal od wielu lat z powodzeniem odbywa się we Francji, Japonii, a od 2010 r. także w Polsce. Misją festiwalu jest przełamywanie stereotypów związanych z muzyką klasyczną poprzez organizację krótkich koncertów, prezentujących przystępny i jednocześnie zróżnicowany repertuar.

Ósma edycja Szalonych Dni Muzyki odbędzie się w dniach 29 września-1 października. Sponsorem głównym wydarzenia jest po raz kolejny PGE Polska Grupa Energetyczna.

Więcej informacji na stronie: www.szalonednimuzyki.pl

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Wpis został opublikowany 28 Wrz 2017 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć