Edukacja » Inauguracja pierwszej edycji programu Enea Akademia Talentów

Inauguracja pierwszej edycji programu Enea Akademia Talentów

19 Wrz 2017 Możliwość komentowania Inauguracja pierwszej edycji programu Enea Akademia Talentów została wyłączona Share 'Inauguracja pierwszej edycji programu Enea Akademia Talentów' on Facebook Share 'Inauguracja pierwszej edycji programu Enea Akademia Talentów' on Email Share 'Inauguracja pierwszej edycji programu Enea Akademia Talentów' on Print Friendly

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczął się nabór zgłoszeń do Enei Akademii Talentów, w której uczniowie mogą ubiegać się o stypendia w wysokości 3 000 zł, a szkoły o granty o wartości 10 000 zł. Uroczysta inauguracja pierwszej edycji programu miała miejsce w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym. O założeniach i głównych zasadach Enei Akademii Talentów opowiadali wiceprezes spółki Piotr Adamczak oraz prezes Fundacji Enea Sławomir Krenczyk.

Enea Akademia Talentów skierowana jest do uczniów szkół podstawowych (od V klasy wzwyż) i gimnazjów, którzy mają udokumentowane osiągnięcia i rozwijają swoje talenty w nauce, sztuce lub sporcie. Zgłaszać mogą się również publiczne szkoły podstawowe i gimnazjalne, które zamierzają realizować projekty wspierające rozwój zainteresowań swoich uczniów. Program kierowany jest do uczniów i placówek z tych obszarów Polski, na których Grupa Enea jest szczególnie aktywna biznesowo. To przede wszystkim województwa północno-zachodnie, a także okolice Kozienic, Połańca, Białegostoku i Łęcznej na Lubelszczyźnie.

Enea Akademia Talentów to cenna inicjatywa na mapie projektów prowadzonych przez duże przedsiębiorstwa na rzecz środowiska szkolnego – przyznał Tomasz Kulasa, naczelnik Wydziału w Departamencie Podręczników, Programów i Innowacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. – Z myślą o swoich uczniach, szkoły coraz częściej poszukują projektów i inicjatyw wykraczających poza ich standardowe działania. Jestem pewien, że nie zabraknie chętnych, którym będzie zależało na rozwoju i odpowiedzialnym wychowaniu kolejnych pokoleń – dodał Kulasa.

Każdy z nas był kiedyś uczniem, jesteśmy też rodzicami i mamy świadomość, jak wiele wysiłku na co dzień trzeba wkładać, by umożliwić naszym pociechom rozwój w wybranym kierunku, zgodnie z ich predyspozycjami i marzeniami. Potrzeba na to chęci, czasu i energii, ale też pieniędzy, które umożliwiają udział w dodatkowych kursach, wyjazdach, zakup potrzebnego sprzętu lub wyposażenia – mówił Piotr Adamczak, wiceprezes Enei ds. handlowych. – Nasz projekt jest dla wszystkich. Młodych muzyków, aktorów, miłośników geografii czy historii, sportowców różnych dziedzin, słowem – dzieciaków, które mają w sobie potencjał i chcą go rozwijać. Będziemy nagradzać również szkoły, którym zależy na pracy z młodzieżą i rozwoju ich talentów także poza standardową ofertą lekcyjną – dodał wiceprezes Adamczak.

Zgłoszenia do Akademii Talentów przyjmowane są do 15 października, wyłącznie poprzez stronę www.enea.pl/pl/akademiatalentow. W drugim etapie, do którego jury zakwalifikuje maksymalnie 36 uczniów i 30 szkół, będzie do przygotowania zadanie konkursowe. Najlepsi zostaną wybrani przez jury oraz w głosowaniu internautów. Zwycięzców – uczniów i szkoły – poznamy 10 stycznia 2018 r.

W inauguracji w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym uczestniczyli również uczniowie VII klasy Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 w Poznaniu. Placówka korzysta już z innego programu Enei, promującego aktywność fizyczną wśród najmłodszych – Enei Akademii Sportu. Goście zwiedzali Zieloną Wystawę poświęconą działaniu wahadeł, był też czas na własne eksperymenty.

Społeczna odpowiedzialność biznesu wpisana jest w działalność całej Grupy Enea i stanowi ważny element naszej aktywności biznesowej – podkreślał Sławomir Krenczyk, prezes Fundacji Enea. – Jako Grupa chcemy być w bliskim kontakcie z najbliższym otoczeniem. Z myślą o nim projektujemy i realizujemy działania takie jak Enea Akademia Talentów, których celem jest wspieranie, aktywizacja i rozwój na różnych płaszczyznach życia lokalnych społeczności – dodał Krenczyk.

Więcej informacji o Enei Akademii Talentów oraz regulaminy konkursu znajdują się na stronie www.enea.pl/pl/akademiatalentow. Organizatorami akcji są Fundacja Enea oraz Enea SA. Patronat honorowy objęli: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Podkarpacki Kurator Oświaty, Lubuski Kurator Oświaty oraz Lubelski Kurator Oświaty.

Źródło: ENEA SA

Wpis został opublikowany 19 Wrz 2017 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć