CSR w energetyce » Ponad 150 mieszkańców odwiedziło Elektrociepłownię Zabrze

Ponad 150 mieszkańców odwiedziło Elektrociepłownię Zabrze

15 Wrz 2017 Możliwość komentowania Ponad 150 mieszkańców odwiedziło Elektrociepłownię Zabrze została wyłączona Share 'Ponad 150 mieszkańców odwiedziło Elektrociepłownię Zabrze' on Facebook Share 'Ponad 150 mieszkańców odwiedziło Elektrociepłownię Zabrze' on Email Share 'Ponad 150 mieszkańców odwiedziło Elektrociepłownię Zabrze' on Print Friendly

Sobotni Dzień Otwarty, zorganizowany przez firmę Fortum pod hasłem „Dotknij serca zabrzańskiej energii”, spotkał się z zainteresowaniem ponad 150 mieszkańców, którzy chętnie skorzystali z możliwości bezpłatnego zwiedzania Elektrociepłowni Zabrze. Jedną z największych atrakcji, oprócz specjalistycznych urządzeń służących do produkcji energii, była możliwość przyjrzenia się z bliska postępom na placu budowy nowej elektrociepłowni Fortum.

W ramach odbywającego się 9 września Dnia Otwartego w Elektrociepłowni Zabrze firma Fortum zaprosiła mieszkańców do zwiedzenia niedostępnych na co dzień części zakładu. Podczas wycieczek, które wyruszały co 15 minut, zwiedzający w towarzystwie przewodników, mieli okazję zobaczyć m.in. składowisko węgla, kotłownię kotłów pyłowych, maszynownię, główną nastawnię, chłodnie kominowe, neoklasycystyczny budynek hali maszynowni, a także dawne stylowe pomieszczenie, w którym odbywały się posiedzenia zarządu. Trasa wycieczki przebiegała blisko placu budowy nowej elektrociepłowni, dzięki czemu zwiedzający mogli na własne oczy zobaczyć, na jakim etapie prowadzone są prace.

To już piąty Dzień Otwarty w zabrzańskiej elektrociepłowni i kolejny z wysoką frekwencją, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że warto organizować tego typu wydarzenia. Cieszy nas, że mogliśmy pokazać tak wielu zabrzanom serce zakładu, który zapewnia ciepło w ich domach. W tym roku mogliśmy pochwalić się również postępami na placu budowy nowej elektrociepłowni, co również było dodatkową atrakcją dla mieszkańców Zabrza – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Dzień Otwarty był również okazją do przyjemnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. W specjalnie przygotowanej strefie na dzieci czekało wiele atrakcji, takich jak dmuchany plac zabaw, czy konkursy, w których do wygrania czekały atrakcyjne nagrody w postaci gadżetów Fortum. Dla nieco starszych gości przygotowano pokazy pierwszej pomocy.

Działający od 1897 r. zakład w Zabrzu, na początku jako elektrownia, a od 1969 r. – elektrociepłownia, jest najstarszym tego typu działającym obiektem w Polsce. Od dziesięcioleci pełni istotną rolę w rozwoju miasta i całego regionu.

Źródło: Fortum Power and Heat Polska

Wpis został opublikowany 15 Wrz 2017 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć