Elektroenergetyka » Środki z UE wesprą rozwój inteligentnych sieci elektroenergetycz…

Środki z UE wesprą rozwój inteligentnych sieci elektroenergetycznych

11 Wrz 2017 Możliwość komentowania Środki z UE wesprą rozwój inteligentnych sieci elektroenergetycznych została wyłączona Share 'Środki z UE wesprą rozwój inteligentnych sieci elektroenergetycznych' on Facebook Share 'Środki z UE wesprą rozwój inteligentnych sieci elektroenergetycznych' on Email Share 'Środki z UE wesprą rozwój inteligentnych sieci elektroenergetycznych' on Print Friendly

Dzisiejsze umowy, a wraz z nimi pieniądze na wsparcie budowy inteligentnych sieci elektroenergetycznych to dowód na to, jak ogromne zmiany zachodzą w polskim systemie przesyłowym – powiedział minister Krzysztof Tchórzewski podczas uroczystości podpisania kolejnych umów na dofinansowanie projektów przez TAURON Dystrybucja i ENEA Operator.

Minister Tchórzewski podkreślił również, że konsekwencja z jaką spółki podchodzą do modernizacji sieci przesyłowych przełoży się na ich bezpieczeństwo. – To proces, który należy kontynuować przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i tak się rzeczywiście dzieje, a środki europejskie stanowią istotny element w tym procesie – podkreślił minister Krzysztof Tchórzewski.

W ramach podpisanych umów TAURON Dystrybucja S.A. oraz ENEA Operator Sp. z o.o. otrzymają ponad 42 mln zł. TAURON (w ramach trzech umów) z dofinansowaniem w kwocie blisko 21 mln zł zmodernizuje rozdzielnie średnich napięć w województwie śląskim, a także zbuduje i zmodernizuje sieci średnich i niskich napięć na terenie Podbeskidzia i województwa opolskiego.

Z kolei ENEA Operator Sp. z o.o. (w ramach dwóch umów) otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 21 mln zł na budowę inteligentnej sieci w zachodniej Polsce.

Dotychczas firmy energetyczne podpisały 10 umów na łączną kwotę prawie 73 mln zł.

fot.pixabay.com

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 11 Wrz 2017 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć