News » Ruszyła pierwsza w Polsce sprzedaż chłodu do mleczarni

Ruszyła pierwsza w Polsce sprzedaż chłodu do mleczarni

7 Wrz 2017 Możliwość komentowania Ruszyła pierwsza w Polsce sprzedaż chłodu do mleczarni została wyłączona Share 'Ruszyła pierwsza w Polsce sprzedaż chłodu do mleczarni' on Facebook Share 'Ruszyła pierwsza w Polsce sprzedaż chłodu do mleczarni' on Email Share 'Ruszyła pierwsza w Polsce sprzedaż chłodu do mleczarni' on Print Friendly

Veolia rozpoczęła współpracę z Okręgową Spółdzielnią Mleczarską (OSM) Włoszczowa w zakresie dostaw chłodu, co jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w polskim przemyśle mleczarskim.

Chłód, niezbędny w codziennej produkcji nabiału, od lipca bieżącego roku jest dostarczany do OSM Włoszczowa, jednej z największych spółdzielni mleczarskich w Polsce przez jedną ze spółek w Grupie Veolia – Veolia Industry Polska. Tzw. outsourcing chłodu jest pierwszą w Polsce i pierwszą tak innowacyjną usługą skrojoną na potrzeby branży mleczarskiej. Zgodnie z podpisaną w lipcu dziesięcioletnią umową, Veolia Industry Polska dzierżawi znajdujące się na terenie mleczarni instalacje chłodzące, stając się ich operatorem, dbającym o ich sprawne funkcjonowanie.

Wiosną tego roku Veolia zmodernizowała i wyremontowała instalacje chłodzące na terenie spółdzielni. Są one kluczowe dla spółdzielni mleczarskiej z punktu widzenia całego procesu produkcyjnego. To kolejny etap wieloletniej współpracy między Grupą Veolia z OSM Włoszczowa.

W celu dostarczenia chłodu  produkowana jest woda lodowa, potrzebna między innymi dla działów przerobu mleka. Schładzany glikol wykorzystywany jest natomiast do wychłodzenia magazynów nabiałowych oraz chłodni serów. W ramach podpisanej umowy Grupa Veolia dostarczy OSM Włoszczowa wodę lodową oraz schładzany glikol, które wytwarzane będą w zmodernizowanych i obsługiwanych przez Veolię instalacjach.

Jesteśmy dumni z tego, że jako jedna z pierwszych firm w Polsce wprowadzamy tak innowacyjne rozwiązania dla branży spożywczej i tym samym wspieramy polski przemysł mleczarski. To znaczący krok w kierunku rozwoju Grupy Veolia.,Proces produkcji wymaga ściśle określonych warunków chłodniczych. Wiemy, że musimy być gotowi na 100 procent, by spełnić wysokie wymagania, jakie stawia przed nami ten projekt – mówi Andrzej Szymanek, prezes zarządu Veolia Industry Polska. 

Korzyści dla klienta:

  • Gwarancja 10-letniej odpowiedzialności za wszystkie znajdujące się na terenie mleczarni instalacji chłodzących
  • Stała i dostępna bezpośrednio na miejscu dostawa chłodu do fabryki
  • Modernizacja istniejącej instalacji chłodniczej, a więc korzyści finansowe dla klienta
  • Dzierżawa i całościowa obsługa instalacji chłodniczych
  • Redukcja kosztów produkcji.

Rozwiązania: Outsourcing dostaw chłodu poprzez:

  • Modernizację oraz dzierżawę instalacji chłodniczych
  • Bezpośrednią i odbywającą się na miejscu obsługę instalacji.

Źródło: Grupa Veolia w Polsce

Wpis został opublikowany 7 Wrz 2017 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć