News » Sprawozdanie o rodzajach oraz ilości wytworzonych,…

Sprawozdanie o rodzajach oraz ilości wytworzonych, przywiezionych i wywiezionych paliw ciekłych

11 Sie 2017 Możliwość komentowania Sprawozdanie o rodzajach oraz ilości wytworzonych, przywiezionych i wywiezionych paliw ciekłych została wyłączona Share 'Sprawozdanie o rodzajach oraz ilości wytworzonych, przywiezionych i wywiezionych paliw ciekłych' on Facebook Share 'Sprawozdanie o rodzajach oraz ilości wytworzonych, przywiezionych i wywiezionych paliw ciekłych' on Email Share 'Sprawozdanie o rodzajach oraz ilości wytworzonych, przywiezionych i wywiezionych paliw ciekłych' on Print Friendly

engineering-1834344_960_720Do 21 sierpnia br. obowiązek zgłoszenia do prezesa URE pierwszego sprawozdania o rodzajach oraz ilości wytworzonych, przywiezionych i wywiezionych paliw ciekłych, a także ich przeznaczeniu.

Urząd przedstawia wskazówki dotyczące właściwego sposobu wypełnienia formularza, stanowiącego załącznik do rozporządzenia ME z 15 maja 2017 r. w sprawie wzoru sprawozdania o rodzajach oraz ilości wytworzonych, przywiezionych i wywiezionych paliw ciekłych, a także ich przeznaczeniu.

Sprawozdanie to podlega złożeniu co miesiąc, w terminie do 20 dni od zakończenia miesiąca, którego dotyczy. Termin złożenia pierwszego sprawozdania czyli za lipiec ‒ upływa 21 sierpnia 2017 r.

Do złożenia sprawozdania zobowiązane są:

  1. przedsiębiorstwa energetyczne posiadające koncesję na wytwarzanie paliw ciekłych,
  2. przedsiębiorstwa energetyczne posiadające koncesję na obrót paliwami ciekłymi z zagranicą,
  3. podmioty przywożące.

Składając sprawozdanie należy obowiązkowo wypełnić załącznik nr 1 do sprawozdania umożliwiający określenie przeznaczenia wytworzonego lub przywiezionego paliwa ciekłego.

Termin zostanie zachowany w przypadku nadania, do 21 sierpnia 2017 r., pisma w polskiej placówce pocztowej.

Możliwe jest również przesłanie formularza w formie elektronicznej na adres: dpc@ure.gov.pl, pod warunkiem skorzystania z kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub skorzystanie z profilu zaufanego ePUAP: /URE/SkrytkaESP

Szczegóły znajdują się w Informacji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nr 55/2017.

fot. pixabay.com

Źródło: Urząd Regulacji Energetyki

 

Wpis został opublikowany 11 Sie 2017 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć