News » Energa Obrót stabilnie trzyma się na torach

Energa Obrót stabilnie trzyma się na torach

11 Sie 2017 Możliwość komentowania Energa Obrót stabilnie trzyma się na torach została wyłączona Share 'Energa Obrót stabilnie trzyma się na torach' on Facebook Share 'Energa Obrót stabilnie trzyma się na torach' on Email Share 'Energa Obrót stabilnie trzyma się na torach' on Print Friendly

umowa_energi_z_pkp_plk_01Energa Obrót SA po raz trzeci z rzędu wygrała przetarg na dostawy energii elektrycznej dla PKP Polskich Linii Kolejowych SA. Kolejowy operator jest klientem spółki nieprzerwanie od 2014 r. I będzie nim dalej, aż do 2019 r. włącznie. To jeden z największych przetargów, jakie do tej pory ogłoszono w Polsce, opiewający na blisko 600 GWh.

Przetarg dotyczył ponad szesnastu tysięcy punktów poboru energii elektrycznej na terenie całego kraju. Oprócz Energi Obrót, udział brały w nim także PGE Obrót oraz Enea SA.

– Przetarg PKP PLK to duma i wizytówka naszego portfela instytucji publicznych. Wartość brutto kontraktu robi wrażenie – to ponad 160 mln zł. Utrzymanie tak dużego klienta to pozytywna prognoza dla wyników sprzedaży w tym segmencie. Dzięki zdobywaniu takich kontraktów Energa od lat utrzymuje status lidera rynku przetargowego. Budowany konsekwentnie, od wielu lat portfel klientów instytucjonalnych pozwala poznać indywidualne profile zużyć poszczególnych przedsiębiorstw i instytucji, precyzyjnie przygotować oferty pod największych odbiorców energii oraz uzyskać stosowne referencje – mówi Jarosław Wittstock, wiceprezes zarządu Energi Obrót, odpowiedzialny za sprzedaż na rynku przetargowym.

Źródło: ENERGA SA

Wpis został opublikowany 11 Sie 2017 w następujących kategoriach: News, Odbiorcy - Rynek Energii i Gazu. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

Newsletter

Warto zobaczyć