Elektroenergetyka » Drugi numer Biuletyn URE już w sieci

Drugi numer Biuletyn URE już w sieci

10 Sie 2017 Możliwość komentowania Drugi numer Biuletyn URE już w sieci została wyłączona Share 'Drugi numer Biuletyn URE już w sieci' on Facebook Share 'Drugi numer Biuletyn URE już w sieci' on Email Share 'Drugi numer Biuletyn URE już w sieci' on Print Friendly

1-8739_gNajnowsze wydanie kwartalnika URE zawiera Sprawozdanie z działalności prezesa URE w 2016 r. Dokument ten stanowi szczegółowe podsumowanie działań i decyzji realizowanych w ub.r. w URE.

Sprawozdanie zostało podzielone na jedenaście części opisujących działania podejmowane przez regulatora rynków energii zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym.

Część I dokumentu poświęcona została m.in. kwestiom dotyczącym organizacji i funkcjonowania samego urzędu, sądowej kontroli działalności regulatora, a także zwrócono uwagę na wyniki kontroli, którym podlegała działalność prezesa URE w ub.r.

W kolejnych częściach Sprawozdania przedstawiono działania regulacyjne w poszczególnych podsektorach energetyki: elektroenergetyce, gazownictwie, ciepłownictwie i paliw ciekłych. Odrębne części poświęcone zostały współpracy międzynarodowej i unijnemu rynkowi energii, systemowi wsparcia odnawialnych źródeł energii, kogeneracji i efektywności energetycznej, komunikacji społecznej i działaniom na rzecz wzmocnienia pozycji odbiorcy, a także innym – równie ważnym zadaniom prezesa URE.

W uwagach końcowych podjęta została próba oceny najważniejszych problemów sektora oraz zagadnienia i kwestie problemowe, które wymagają – według prezesa URE – podjęcia działań, w tym czynności legislacyjnych, zmierzających do sprawnej i prawidłowej realizacji polskiej polityki energetycznej.

Zapraszamy do lektury!

Źródło: Urząd Regulacji Energetyki

Wpis został opublikowany 10 Sie 2017 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć