Ciepłownictwo » Kolejne środki unijne dla projektów PGE GiEK

Kolejne środki unijne dla projektów PGE GiEK

8 Sie 2017 Możliwość komentowania Kolejne środki unijne dla projektów PGE GiEK została wyłączona Share 'Kolejne środki unijne dla projektów PGE GiEK' on Facebook Share 'Kolejne środki unijne dla projektów PGE GiEK' on Email Share 'Kolejne środki unijne dla projektów PGE GiEK' on Print Friendly

Nowy Blok Gazowo-Parowy - EC GorzówTrzy projekty spółki PGE GiEK uzyskały dofinansowanie z NFOŚiGW. Na realizację zadań, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, otrzymała wsparcie w łącznej wysokości 22,1 mln zł.

Dofinansowanie zostało przyznane projektom ciepłowniczym realizowanym w oddziałach PGE GiEK – dwa projekty w Elektrociepłowni Gorzów i jeden w Elektrociepłowni Zgierz, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) na lata 2014–2020.

Otrzymane dotacje pomogą Elektrociepłowni Gorzów w realizacji rozbudowy sieci ciepłowniczej na terenie miasta Gorzowa Wlkp. (kwota dofinansowania 6.398.566 zł) oraz modernizacji sieci ciepłowniczych polegającej na wymianie sieci kanałowych i napowietrznych na sieci w technologii rur preizolowanych w Gorzowie Wlkp. (kwota dofinansowania 7.190.000 zł). Z kolei Elektrociepłownia Zgierz otrzyma 8.550.000 zł na dofinasowanie realizacji projektu wymiany wyeksploatowanych sieci kanałowych na sieci preizolowane.

Warto podkreślić, że na 71 projektów, które mogły ubiegać się o dofinansowanie, jedynie 15 zostało ocenionych pozytywnie, w tym wszystkie 3 projekty PGE GiEK.

– Otrzymane dotacje pozwolą na rozbudowę i modernizację sieci ciepłowniczej w Gorzowie Wielkopolskim i Zgierzu, co poprawi komfort, bezpieczeństwo i pewność dostaw ciepła dla mieszkańców tych miast. To kolejny, wspólny sukces naszych pracowników w zabieganiu o środki unijne. Dotychczas zrealizowaliśmy kilkadziesiąt projektów współfinansowanych ze środków pomocowych. Na wszystkie zadania pozyskano już łącznie 1 mld 202 mln zł finansowania preferencyjnego, w tym 508 mln zł środków bezzwrotnych – mówi Sławomir Zawada, prezes zarządu PGE GiEK .

Uzyskane środki pochodziły z NFOŚiGW w Warszawie, a także wojewódzkich funduszy w Łodzi, Opolu, Wrocławiu, Toruniu, Szczecinie i Zielonej Górze oraz z funduszy strukturalnych UE, dystrybuowanych przez instytucje krajowe, bezpośrednio z UE oraz z Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

– Finansowanie pozyskano na inwestycje o charakterze proekologicznym, służące poprawie jakości powietrza, m.in. na budowy i modernizacje instalacji odsiarczania i odazotowania spalin, przyczyniające się do znacznego ograniczenia emisji dwutlenku siarki i tlenków azotu. Wśród tych inwestycji były m.in. projekty realizowane w elektrowniach Turów i Bełchatów, w których pozyskane środki stanowiły niemal 50% łącznych kosztów inwestycji – dodał Sławomir Zawada.

ecz_ELEKTROCIEPLOWNIA ZGIERZ 017

Źródło: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Wpis został opublikowany 8 Sie 2017 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć