Edukacja » Stażyści programu „Energia dla przyszłości” wrócili do ME

Stażyści programu „Energia dla przyszłości” wrócili do ME

3 Sie 2017 Możliwość komentowania Stażyści programu „Energia dla przyszłości” wrócili do ME została wyłączona Share 'Stażyści programu „Energia dla przyszłości” wrócili do ME' on Facebook Share 'Stażyści programu „Energia dla przyszłości” wrócili do ME' on Email Share 'Stażyści programu „Energia dla przyszłości” wrócili do ME' on Print Friendly

W październiku 2017 r. rozpocznie się druga edycja Programu stażowego ME „Energia dla Przyszłości”. Tymczasem dobiegają końca staże uczestników pierwszej edycji. Po kilku miesiącach spędzonych na pracy w największych firmach energetycznych w kraju – PGE, Orlen, PGNiG – stażyści wrócili do Ministerstwa Energii.

Podczas spotkania z wiceministrem Michałem Kurtyką uczestnicy programu opowiedzieli o swoich dotychczasowych doświadczeniach, zadaniach i projektach, które realizowali w ramach stażu. – Wasza energia, chęć do działania oraz zaangażowanie w powierzone zadania to dowód na to, że jesteście przyszłością polskiej energetyki. Patrzę w tę przyszłość z uśmiechem. – mówił wiceminister Kurtyka. W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele spółek – partnerzy Programu.

Przed uczestnikami ostatni etap stażu – dwa miesiące w Ministerstwie Energii. W październiku 2017 r. ruszy kolejna edycja Programu.

***

Celem Programu „Energia dla Przyszłości” jest budowanie zaplecza kadrowego dla polskiego sektora energetycznego poprzez wybór osób o wysokim potencjale i wspieranie ich w rozwoju zawodowym na początku kariery zawodowej, z możliwością zaoferowania wybranym stażystom stałej współpracy po zakończeniu stażu. Program został opracowany w taki sposób, aby każdy stażysta zdobył konkretne umiejętności i doświadczenie z zakresu interesujących go obszarów energetyki. Ma także pomóc zaplanować drogę swojego rozwoju zawodowego.

Podczas stażu uczestnicy mają szansę zapoznać się z procesem tworzenia prawa w Ministerstwie Energii, funkcjonowaniem spółek PGNiG, PGE i Orlen, a także z pracą na stanowisku merytorycznym w jednej z nich.

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 3 Sie 2017 w następujących kategoriach: Edukacja. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć