News » Czy połączenie nauki z biznesem jest możliwe?

Czy połączenie nauki z biznesem jest możliwe?

3 Lip 2017 Możliwość komentowania Czy połączenie nauki z biznesem jest możliwe? została wyłączona Share 'Czy połączenie nauki z biznesem jest możliwe?' on Facebook Share 'Czy połączenie nauki z biznesem jest możliwe?' on Email Share 'Czy połączenie nauki z biznesem jest możliwe?' on Print Friendly

DSC00331Odpowiedzią na tytułowe pytanie jest powołane przez Grupę Energa Centrum Badawczo-Rozwojowe im. M. Faradaya (CBRF). – To wzorowy przykład współpracy między nauką i biznesem – powiedział prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej. 29 czerwca 2017 r. w Laboratorium LINTE^2 działającym przy Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechnikiem Gdańskiej odbył się briefing prasowy, w którym wzięło udział Wydawnictwo „Nowa Energia”.

Podczas spotkania Grupa Energa przedstawiła założenia Strategii Innowacji na najbliższe 10 lat. W briefingu wzięli udział m. in. Daniel Obajtek i Alicja Barbara Klimiuk z zarządu Energa SA, prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej oraz prof. Janusz Nieznański, dziekan Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

Głównym narzędziem realizacji Strategii Innowacji przyjętej przez Energę na lata 2017-2020 z perspektywą 2025+ będzie powołane CBRF oraz jak zapowiedział prezes zarządu Energa SA Daniel Obajtek praca nad własną baterią, inteligentnymi licznikami i pionowymi siłowniami wiatrowymi. Grupa ENERGA zamierza przeznaczyć na B+R w najbliższych latach ok. 40 mln zł, głównie na współpracę ze start-upami, uniwersytetami, jednostkami badawczymi oraz na własne projekty badawczo-rozwojowe.

Główne filary rozwoju Grupy Energa:

  • Rozwój niezawodnej sieci dystrybucyjnej.
  • Świadczenie usług wspomagających zarządzanie dostawą i użytkowaniem energii przy sprzedaży energii elektrycznej swoim odbiorcom.
  • Rozwój mocy produkcyjnych energii elektrycznej, w tym kogeneracji.
  • Wdrażanie innowacyjnych metod zarządzania majątkiem Grupy w oparciu o innowacyjne technologie oraz rozwiązania informatyczne, celem efektywniejszego wykorzystania zasobów lokalnych oraz nabycia know how w obszarze nowych technologii energetycznych.
  • Prowadzenie na zasadach joint venture oraz in kind (bezgotówkowo) prac B+R nad nowymi technologiami, które mogą przyczynić się do poprawy funkcjonowania Grupy oraz regionu Pomorza w przyszłości.

DSC00311Podczas spotkania udostępnione zostało również do zwiedzenia LINTE^2 , najnowocześniejsze w Polsce laboratorium elektroenergetyczne.

Więcej w wiadomości prasowej: http://nowa-energia.com.pl/2017/06/30/energa-zainwestuje-40-mln-zl-rocznie-w-innowacje/

Źródło: Wydawnictwo „Nowa Energia”

Wpis został opublikowany 3 Lip 2017 w następujących kategoriach: News, Wydarzenia - relacje. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć