News » Wiceminister Kurtyka: Inkubator przedsiębiorczości PGNiG to w…

Wiceminister Kurtyka: Inkubator przedsiębiorczości PGNiG to w sektorze energetyki nowatorski projekt

23 Cze 2017 Możliwość komentowania Wiceminister Kurtyka: Inkubator przedsiębiorczości PGNiG to w sektorze energetyki nowatorski projekt została wyłączona Share 'Wiceminister Kurtyka: Inkubator przedsiębiorczości PGNiG to w sektorze energetyki nowatorski projekt' on Facebook Share 'Wiceminister Kurtyka: Inkubator przedsiębiorczości PGNiG to w sektorze energetyki nowatorski projekt' on Email Share 'Wiceminister Kurtyka: Inkubator przedsiębiorczości PGNiG to w sektorze energetyki nowatorski projekt' on Print Friendly

20170621_PGNIG2Otwarty 21 czerwca 2017 r. Inkubator InnVento będzie wspierał początkujących przedsiębiorców oraz naukowców realizujących projekty dla sektora energetycznego. – Inicjatywy takie jak ta wpisują się w opracowane przez nas Kierunki Rozwoju Innowacji Energetycznych – komentuje wiceminister energii Michał Kurtyka.

Na przestrzeni blisko 600 metrów kwadratowych InnVento oferuje pomieszczenia do pracy samodzielnej i wspólnej, open space do dowolnego zaaranżowania, sale konferencyjne i sprzęt biurowy. Ponadto, regularnie będą się tam odbywać spotkania ze specjalistami z poszczególnych spółek z grupy PGNiG, warsztaty, prezentacje i sesje coachingowe. Początkujący przedsiębiorcy mogą liczyć także na wskazówki dotyczące pozyskiwania zewnętrznego finansowania.

– Popieramy inicjatywy wspierające młodych, ambitnych ludzi, ponieważ wierzymy, że jest to dobra inwestycja w przyszłość– komentuje wiceminister Michał Kurtyka. Zauważa również, że połączenie doświadczenia dużej korporacji działającej na zagranicznych rynkach z innowacyjnym myśleniem młodych przedsiębiorców i naukowców to sposób na wzmocnienie innowacyjności i konkurencyjności sektora.

Podkreśla, że rozwój innowacji w polskiej energetyce jest konieczny, aby mogła ona sprostać wyzwaniom, przed którymi stanie w najbliższych latach. – Dlatego w ME konsekwentnie i kompleksowo działamy na rzecz wzrostu innowacyjności sektora energetycznego, poszukujemy nowych rozwiązań technologicznych oraz biznesowych – mówi wiceminister. – Jednym z przykładów naszych działań jest opublikowany miesiąc temu dokument Kierunki Rozwoju Innowacji Energetycznych, który wskazuje cele i narzędzie rozwoju innowacji w sektorze. Cieszymy się, że Spółki Skarbu Państwa dostrzegają zasadność takich działań i włączają się w ten proces. Liczymy, że to dopiero początek fundamentalnej zmiany w sektorze – podkreśla Kurtyka.

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 23 Cze 2017 w następujących kategoriach: News, Wydarzenia - relacje. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć