News » Minister Tchórzewski na XXIV Międzynarodowych Targach Stacja…

Minister Tchórzewski na XXIV Międzynarodowych Targach Stacja Paliw 2017

19 maja 2017 Możliwość komentowania Minister Tchórzewski na XXIV Międzynarodowych Targach Stacja Paliw 2017 została wyłączona Share 'Minister Tchórzewski na XXIV Międzynarodowych Targach Stacja Paliw 2017' on Facebook Share 'Minister Tchórzewski na XXIV Międzynarodowych Targach Stacja Paliw 2017' on Email Share 'Minister Tchórzewski na XXIV Międzynarodowych Targach Stacja Paliw 2017' on Print Friendly

20170517_MKT4– Międzynarodowe Targi Stacja Paliw 2017 są ważnym wydarzeniem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Co roku gromadzą kilkuset przedsiębiorców zajmujących się handlem detalicznym i hurtowym oraz firmy współpracujące z branżą – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas otwarcia targów zorganizowanych przez Polską Izbę Paliw Płynnych. Spotkanie odbyło się 17 maja 2017 r. w Warszawie.

Minister Tchórzewski zwrócił uwagę, że rynek paliwowy w Polsce w przeszłości podlegał licznym strukturalnym zmianom. – Przez ostatnie lata szczególnym wyzwaniem dla sektora paliwowego była „szara strefa”. Miała ona negatywny wpływ na kształt krajowego rynku paliwowego, pogarszając warunki funkcjonowania uczciwych przedsiębiorców– dodał. Podkreślił także, że dzięki ogólnemu poparciu wysiłków wielu organów i podmiotów udało się przyjąć rozwiązania służące przeciwdziałaniu temu zjawisku.

20170517_MKT2Szef resortu energii podkreślił również, że dzięki zaangażowaniu Polskiej Izby Paliw Płynnych Targi są cenną platformą wymiany informacji, nawiązywania kontaktów biznesowych i prezentacji najnowszych rozwiązań dla branży paliwowej w Polsce oraz w innych państwach. – Znaczenie tego wydarzenia należy pokreślić tym bardziej, że Polski rynek paliwowy w dalszym ciągu należy uznać za jeden z najbardziej perspektywicznych w Europie – dodał.

Minister Tchórzewski zaprosił również przedstawicieli wszystkich podmiotów związanych z branżą paliwową do czynnego udziału w pracach ME dotyczących sektora. – Jesteśmy otwarci na sygnały rynku i sugestie, które mogłyby poprawić warunki funkcjonowania firm paliwowych. Podejmowane przez resort działania są nakierowane na takie kształtowanie podstaw funkcjonowania sektora paliwowego w Polsce, które będzie odpowiadać potrzebom gospodarczym kraju – podkreślił.

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 19 maja 2017 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć