Elektroenergetyka » Daniel Obajtek w Ostrołęce: Budowa nowej elektrowni nie jest…

Daniel Obajtek w Ostrołęce: Budowa nowej elektrowni nie jest zagrożeniem dla istniejących miejsc pracy

19 maja 2017 Możliwość komentowania Daniel Obajtek w Ostrołęce: Budowa nowej elektrowni nie jest zagrożeniem dla istniejących miejsc pracy została wyłączona Share 'Daniel Obajtek w Ostrołęce: Budowa nowej elektrowni nie jest zagrożeniem dla istniejących miejsc pracy' on Facebook Share 'Daniel Obajtek w Ostrołęce: Budowa nowej elektrowni nie jest zagrożeniem dla istniejących miejsc pracy' on Email Share 'Daniel Obajtek w Ostrołęce: Budowa nowej elektrowni nie jest zagrożeniem dla istniejących miejsc pracy' on Print Friendly

daniel_obajtek_w_elektrowni_ostrolleka_bDaniel Obajtek spotyka się w Ostrołęce z pracownikami Grupy Energa. – Budowa nowej elektrowni nie jest zagrożeniem dla istniejących miejsc pracy, ale szansą na rozwój dla całego regionu – mówił prezes Energa SA. – Nasze bloki klasy 200 MWe pracujące dziś w Ostrołęce są jednymi z najsprawniejszych w Polsce. Dzięki prowadzonym inwestycjom podnosimy ich sprawność, ograniczamy wpływ na środowisko i wydłużamy czas eksploatacji – dodał.

Energa zakończyła niedawno modernizację ostatniego z trzech bloków Elektrowni Ostrołęka B. Obecnie posiadają one łączną zainstalowaną moc zwiększoną do 681 MW. Ponadto wyposażone są w instalacje produkujące ciepło sieciowe i parę technologiczną dla mieszkańców i odbiorców przemysłowych.

Daniel Obajtek w Elektrowni Ostrołłęka B (2).jpg

Prezes Energa SA odniósł się także do zapowiadanych zmian w strukturze Grupy. – Moim celem jest likwidacja niepotrzebnych etatów kierowniczych i wzmocnienie realnej siły Energi, czyli jej kompetencji energetycznych – mówił Daniel Obajtek. – Efekt synergii jaki przynosi spłaszczanie struktury, już możemy zaobserwować. Widać, że dla efektywnych pracy nie brakuje, dlatego już zatrudniamy m.in. około stu nowych osób do obsługi sieci.

Źródło: ENERGA SA

Wpis został opublikowany 19 maja 2017 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć