News » Minister Tobiszowski podczas EKG: Polskie górnictwo ma przed…

Minister Tobiszowski podczas EKG: Polskie górnictwo ma przed sobą przyszłość

15 maja 2017 Możliwość komentowania Minister Tobiszowski podczas EKG: Polskie górnictwo ma przed sobą przyszłość została wyłączona Share 'Minister Tobiszowski podczas EKG: Polskie górnictwo ma przed sobą przyszłość' on Facebook Share 'Minister Tobiszowski podczas EKG: Polskie górnictwo ma przed sobą przyszłość' on Email Share 'Minister Tobiszowski podczas EKG: Polskie górnictwo ma przed sobą przyszłość' on Print Friendly

– W zeszłym roku, tu w Katowicach o górnictwie rozmawiano z troską i obawą. Cieszę się, że dziś możemy z optymizmem patrzeć na przyszłość sektora i mówić o perspektywach jego rozwoju – powiedział 12 maja 2017 r. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Wiceminister przypomniał, że skuteczna restrukturyzacja górnictwa była od samego początku istnienia Ministerstwa Energii priorytetem resortu. Podkreślił, że dziś rozwija się ono w oparciu o solidne fundamenty i dopracowane założenia biznesowe. – Od samego początku mieliśmy plan, energię i pomysł na to jak zmieniać sektor. Dziś widzimy pozytywne efekty naszych konsekwentnych działań – ocenił. – W 2015 r. strata sektora sięgnęło 4 mld 600 tys. zł. Na koniec 2016 r. zmalała ona do ok. 460 tys. zł. Nie ma innej gałęzi gospodarki, w której udałoby się osiągnąć podobne efekty w tak krótkim czasie – przypomniał.

Dodał także, że powołanie PGG a potem połączenie jej z KHW, to milowe kroki na drodze do rentownego nowoczesnego górnictwa. – Zmiany nie byłyby możliwe, gdyby nie wspólna praca całego środowiska, wola i chęć do budowania nie zawsze łatwych kompromisów – ocenił. – Wierzę, że wspólnie możemy przyczynić się do tego, że polskie górnictwo będzie jedną z najnowocześniejszych i konkurencyjnych gałęzi gospodarki Polski – podkreślił.

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 15 maja 2017 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć