CSR w energetyce » LOTOS ponownie wśród liderów Rankingu Odpowiedzialnych Firm

LOTOS ponownie wśród liderów Rankingu Odpowiedzialnych Firm

15 maja 2017 Możliwość komentowania LOTOS ponownie wśród liderów Rankingu Odpowiedzialnych Firm została wyłączona Share 'LOTOS ponownie wśród liderów Rankingu Odpowiedzialnych Firm' on Facebook Share 'LOTOS ponownie wśród liderów Rankingu Odpowiedzialnych Firm' on Email Share 'LOTOS ponownie wśród liderów Rankingu Odpowiedzialnych Firm' on Print Friendly

Grupa LOTOS zajęła 4. miejsce w tegorocznej XI już edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Stanowi on zestawienie największych spółek w Polsce, ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Gala ogłoszenia wyników odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 11 maja w Katowicach.

W jedenastej edycji zestawienia szczególny nacisk postawiony został na odpowiedzialne innowacje, zrównoważony rozwój i odpowiedzialne prowadzenie biznesu. W tym roku Ranking ukazał się w nowej odsłonie z podziałem na trzy poziomy zaawansowania firm. Poziom diamentowy – najwyższy, w którym znalazły się przedsiębiorstwa – liderzy doskonałości. Wśród nich uplasowała się Grupa LOTOS. Poziom platynowy to głównie firmy dobrze zaawansowane. Ostatni etap obejmuje firmy z poziomu kryształowego, dojrzałe w zakresie CSR i aktywne w tym obszarze na tyle, aby zakwalifikować się do zestawienia.

– Osiągnięcie po raz kolejny tak wysokiej pozycji w prestiżowym Rankingu Odpowiedzialnych Firm stanowi potwierdzenie słuszności podjętej przez nas strategii działań w zakresie CSR. Zasady społecznej odpowiedzialności biznesu są trwale wpisane w system wartości naszej firmy i stanowią wsparcie przy realizacji celów strategii biznesowej. Do priorytetów Grupy LOTOS należy działalność w zgodzie ze środowiskiem naturalnym oraz oczekiwaniami otoczenia społecznego i biznesowego firmy – podkreśla Wiesław Labuda, szef Biura Sponsoringu i CSR w Grupie LOTOS.

To już dziesiąty raz, kiedy Grupa LOTOS uwzględniana jest w tym prestiżowym zestawieniu.

Wśród kategorii podlegających ocenie w Rankingu Odpowiedzialnych Firm znalazły się: odpowiedzialne prowadzenie biznesu, relacje z interesariuszami zewnętrznymi i wewnętrznymi, odpowiedzialne relacje z otoczeniem społecznym, przyrodniczym, zrównoważony rozwój, odpowiedzialne innowacje w zakresie jakości życia zawodowego, rozwoju społecznego i wpływu na środowisko.

Łącznie w Rankingu Odpowiedzialnych Firm wzięło udział ponad 200 firm działających na polskim rynku. Ranking umożliwia porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami, a także jest cennym instrumentem edukacyjnym ułatwiającym uporządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu. W tym roku dodatkowo zwrócono na istotne wyzwania podejmowane przez najlepsze firmy w ramach odpowiedzialnych innowacji.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem merytorycznym zestawienia, które przygotowuje Bolesław Rok z Centrum Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego i redaktor Jarosław Horodecki, zaś weryfikacją odpowiedzi zajmuje się Deloitte. Ranking publikowany jest przez Dziennik Gazetę Prawną.

Więcej informacji na stronie: www.rankingodpowiedzialnychfirm.pl

Ranking Odpowiedzialnych Firm 2017 – Poziom diamentowy (najwyższy)

1 Coca-Cola HBC
1 Schenker Sp. z o.o.
2 Polpharma
3 Orange Polska
4 Grupa LOTOS
5 Kompania Piwowarska
5 Bank Zachodni WBK
6 Grupa DANONE
7 Tesco Polska

Źródło: GRUPA LOTOS S.A.

Wpis został opublikowany 15 maja 2017 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć