News » Veolia z nagrodą „Inwestor Bez Granic” na IX Europejskim…

Veolia z nagrodą „Inwestor Bez Granic” na IX Europejskim Kongresie Gospodarczym

12 maja 2017 Możliwość komentowania Veolia z nagrodą „Inwestor Bez Granic” na IX Europejskim Kongresie Gospodarczym została wyłączona Share 'Veolia z nagrodą „Inwestor Bez Granic” na IX Europejskim Kongresie Gospodarczym' on Facebook Share 'Veolia z nagrodą „Inwestor Bez Granic” na IX Europejskim Kongresie Gospodarczym' on Email Share 'Veolia z nagrodą „Inwestor Bez Granic” na IX Europejskim Kongresie Gospodarczym' on Print Friendly

VeoliaPodczas tegorocznej, dziewiątej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, po raz pierwszy przyznano wyróżnienia „Inwestor bez granic”. Kapituła konkursu uhonorowała Veolię w kategorii „Inwestor zagraniczny w Polsce”. Grupa otrzymała też nagrodę od czytelników portalu wnp.pl.

Zainicjowane w tym roku na Europejskim Kongresie Gospodarczym wyróżnienie „Inwestor bez granic” nagradza wiodące firmy w dwóch kategoriach: „Inwestor zagraniczny w Polsce” oraz „Polskie firmy realizujące ekspansję zagraniczną”. Kandydatów do obu kategorii nominują przedstawiciele szerokiego grona specjalistów ze świata gospodarki, między innymi: biznesu, instytucji samorządu gospodarczego, agencji oraz instytucji rządowych. Kandydatury, wraz z uzasadnieniem, zostały następnie poddane ocenie przez Radę Konsultacyjną złożoną z ekspertów i autorytetów w dziedzinie ekonomii.

Veolia została wyróżniona w kategorii „Inwestor zagraniczny w Polsce”. W jej ramach Rada Konsultacyjna wyłania spośród nominowanych inwestorów zagranicznych te firmy, których przedsięwzięcia i aktywność biznesowa mają realne przełożenie na wzrost gospodarczy. Europejski Kongres Gospodarczy daje tym samym wyraźny znak, że chce promować zagraniczny biznes silnie zakorzeniony w Polsce, którego skala inwestycji jest zauważalna zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym.

Odbierając to wyróżnienie w imieniu całej Grupy Veolia, czułem dumę. W tym roku świętujemy jubileusz – jesteśmy obecni w Polsce już od 20 lat. W ramach projektu „Inwestor bez granic” kapituła wyróżniła firmy, których działania i pomysły zweryfikowano w praktyce. Wytypowano także firmy, które z powodzeniem inwestują za granicą, stawiając na współpracę lokalną i respektują kulturową specyfikę danego regionu. Taka właśnie jest Veolia. Od początku przykładamy ogromną wagę do utrzymywania partnerskich relacji z lokalnymi samorządami i przemysłem, bo wierzymy, że dzięki temu jesteśmy w stanie efektywnie realizować wspólne cele. Uważamy się za biznes lokalny. Ta nagroda to wielkie zobowiązanie na przyszłość. Dziękujemy naszym Partnerom za zaufanie i 20 lat współpracy – mówi Gerard Bourland, dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce.

Grupa Veolia została doceniona za swój dwudziestoletni wkład na rzecz rozwoju zarządzania energią, ciepłem, gospodarką wodno-ściekową oraz gospodarowaniem odpadami. Firma została wskazana jako wiodący partner dla samorządów i przemysłu, dzięki swojej konsekwentnej polityce rozbudowy i unowocześnieniu infrastruktury. Dodatkowo, Grupa została doceniona za wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i inwestycyjnych, także idei gospodarki o obiegu zamkniętym.

Veolia

Prezes Gerard Bourland (po lewej) odbiera nagrodę od wiceministra rozwoju Jerzego Kwiecińskiego, źródło: PTWP

Źródło: Grupa Veolia

Wpis został opublikowany 12 maja 2017 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć