Ciepłownictwo » Umowa opcji put z PGE dotycząca elektrociepłowni i elektrowni…

Umowa opcji put z PGE dotycząca elektrociepłowni i elektrowni EDF Polska

12 maja 2017 Możliwość komentowania Umowa opcji put z PGE dotycząca elektrociepłowni i elektrowni EDF Polska została wyłączona Share 'Umowa opcji put z PGE dotycząca elektrociepłowni i elektrowni EDF Polska' on Facebook Share 'Umowa opcji put z PGE dotycząca elektrociepłowni i elektrowni EDF Polska' on Email Share 'Umowa opcji put z PGE dotycząca elektrociepłowni i elektrowni EDF Polska' on Print Friendly

11 maja 2017 r. Grupa EDF otrzymała jednostronną umowę opcji put od PGE Polska Grupa Energetyczna SA (spółka Skarbu Państwa i główny producent energii elektrycznej w Polsce), zgodnie z którą PGE zobowiązuje się do zakupu wszystkich aktywów EDF Polska (elektrociepłownie i elektrownie).

Umowa opcji put złożona przez PGE jest wynikiem negocjacji rozpoczętych w styczniu 2017 r. przez konsorcjum polskich firm.
Transakcja została zaprezentowana przedstawicielom organizacji pracowniczych Grupy EDF zgodnie z zasadami społecznymi Grupy, a umowa zostanie wkrótce przedłożona do zatwierdzenia radzie dyrektorów EDF. Finalizacja transakcji może nastąpić w drugiej połowie 2017 r., po uzyskaniu wymaganych decyzji regulacyjnych, w szczególności zezwolenia polskiego urzędu ds. konkurencji oraz zgody rządu polskiego.

Źródło: EDF SA

Wpis został opublikowany 12 maja 2017 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć