News » International Mining Forum po raz pierwszy w JSW

International Mining Forum po raz pierwszy w JSW

12 maja 2017 Możliwość komentowania International Mining Forum po raz pierwszy w JSW została wyłączona Share 'International Mining Forum po raz pierwszy w JSW' on Facebook Share 'International Mining Forum po raz pierwszy w JSW' on Email Share 'International Mining Forum po raz pierwszy w JSW' on Print Friendly

28-30 czerwca 2017 r. w kopalni Pniówek, należącej do JSW, odbędzie się Międzynarodowe Forum Górnicze.

Intencją Zarządu JSW jest, aby konferencja ta towarzyszyła powstaniu najnowszej inicjatywy Spółki, a mianowicie ośrodka badawczo-rozwojowego pod nazwą Jastrzębskie Centrum Innowacji i Rozwoju – JSW INNOWACJE. Najmłodsza spółka wchodząca w skład grupy JSW ma być kompleksowym zapleczem badawczo-rozwojowym całej grupy kapitałowej nastawionym na bliską współpracę z polskimi ośrodkami naukowymi.

Głównym organizatorem IMF 2017 jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa oddział Rybnik. Patronat nad przedsięwzięciem objęło ME oraz Ambasady Australii, Kanady oraz RPA.

Konferencja, której gospodarzem w 2017 r. będzie JSW, powołana została do życia w 2004 r. siłami Polskiej Akademii Nauk i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Tegoroczne forum, które odbywa się na terenie naszej kopalni, ma stać się platformą wymiany myśli naukowej i praktycznych inżynierskich rozwiązań z udziałem przedstawicieli środowisk górniczych wielu krajów – mówi Daniel Ozon, p.o. prezesa zarządu JSW. –  Forum będzie doskonalą okazją do nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych, rozpoznania rynków zbytu i warunków inwestycyjnych oraz utrwalenia dobrych relacji. Jesteśmy przekonani, że to spotkanie w ramach swoistego dialogu technologicznego Polska – Świat otworzy nowe możliwości dla innowacyjnych rozwiązań tak w zakresie automatyzacji, informatyzacji, jak i monitoringu całego procesu wydobywczego – dodaje prezes Ozon.

Źródło: Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

Wpis został opublikowany 12 maja 2017 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć