Brak kategorii » Polenergia planuje w Europie budowę magazynów energii

Polenergia planuje w Europie budowę magazynów energii

10 maja 2017 Możliwość komentowania Polenergia planuje w Europie budowę magazynów energii została wyłączona Share 'Polenergia planuje w Europie budowę magazynów energii' on Facebook Share 'Polenergia planuje w Europie budowę magazynów energii' on Email Share 'Polenergia planuje w Europie budowę magazynów energii' on Print Friendly

Polenergia S.A. („Polenergia”) największa polska prywatna, pionowo zintegrowana grupa energetyczna wybrała amerykańską firmę Convergent Energy + Power jako partnera do budowy w Europie magazynów energii. Współpraca obejmuje projektowanie, budowę, eksploatację i rozwój magazynów energii w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Włoszech oraz w Polsce.

  • Polenergia wybrała Convergent Energy + Power jako partnera do budowy w Europie magazynów energii.
  • Współpraca obejmuje poszukiwanie inwestycji, projektowanie, budowę i eksploatację magazynów energii w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Włoszech oraz w Polsce.
  • Convergent Energy + Power jest liderem na amerykańskim i kanadyjskim rynku magazynów energii.
  • 40 mln USD zainwestował do tej pory w magazyny energii Convergent Energy + Power.
  • Magazyny energii integrując różne źródła energii w tym OZE, zwiększają elastyczność i bezpieczeństwo systemu energetycznego.
  • 35-krotny wzrost rynku magazynów energii w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce (EMEA) prognozują do 2024 r. analitycy Bloomberg New Energy Finance.
  • 6,5 mld USD wyniosą, według prognoz ekspertów BNEF, inwestycje na niemieckim i włoskim rynku magazynów energii.

Polenergia analizuje perspektywy strategicznego rozwoju ukierunkowanego na dywersyfikację technologiczną i geograficzną, koncentrując się na energetyce odnawialnej poszerzonej o technologię fotowoltaiczną oraz magazynowanie energii. Spółka zakończyła badanie rynku magazynowania energii na świecie, którego efektem jest wybór Convergent Energy + Power jako partnera, z którym w Europie będzie rozwijać magazyny energii.

Convergent Energy + Power działa w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie od 2011 r. Jest liderem północnoamerykańskiego rynku, który mając znakomity zespół specjalistów finansuje, buduje i rozwija magazyny energii. Do tej pory spółka zainwestowała za oceanem w 10 projektów o łącznej mocy 70 MW, ponad 40 mln USD. Convergent Energy + Power współpracuje m.in. z Statoil, Great Plains Energy, Avangrid, Ontario Independent Electricity System Operator, Pacific Gas and Electric Company oraz Southern California Edison. Projekty realizowane przez spółkę rozwiązują 2 klientom wiele problemów systemowych, jednocześnie zapewniają stabilne i długoterminowe przychody oraz atrakcyjne stopy zwrotów.

W wyniku podjętych negocjacji Polenergia oraz Convergent Energy + Power uzgodniły protokół ustaleń MOU (Memorandum of Understanding), który określa podstawowy zakres współpracy. Jej celem jest wprowadzenie, zarządzanie i rozwój na europejskim rynku wysokowydajnych, efektywnych kosztowo magazynów energii zarówno dla klientów przemysłowych, operatorów systemów, jak i spółek energetycznych. Pierwszy etap współpracy obejmuje wyszukiwanie potencjalnych projektów w pięciu europejskich krajach: Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Włoszech oraz w Polsce.

Magazyny energii są kluczowym elementem niezawodnej, ekonomicznej, inteligentnej i zielonej sieci energetycznej XXI w. Zwiększają elastyczność systemu energetycznego integrując różne źródła energii w tym OZE. Dają większą niezawodność i jakość zasilania oraz wydłużają techniczną dostępność istniejącej infrastruktury przesyłowej. Z danych Bloomberg New Energy Finance wynika, że w 2016 r. na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) funkcjonowały magazyny energii o łącznej mocy około 420 MW. Do 2024 r. ich moc zostanie powiększona do 14,5 GW. Oznacza to blisko 35-krotny wzrost zainstalowanej mocy. Całkowite nakłady inwestycyjne w projekty magazynów energii w krajach EMEA szacowane są na poziomie prawie 13 mld USD. Największe inwestycje planowane są na niemieckim ryku. Nakłady na poziomie 4 mld USD pozwolą zwiększyć mocy magazynów energii u naszego zachodniego sąsiada z 241 MW do 4,8 GW. We Włoszech planowane są inwestycje na poziomie 2,5 mld USD, które zwiększą moc magazynów energii z obecnych 58 MW do 2,6 GW.

Źródło: Polenergia SA

Wpis został opublikowany 10 maja 2017 w następujących kategoriach: Brak kategorii, News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć