Ciepłownictwo » Grupa GPEC rośnie na Pomorzu

Grupa GPEC rośnie na Pomorzu

9 maja 2017 Możliwość komentowania Grupa GPEC rośnie na Pomorzu została wyłączona Share 'Grupa GPEC rośnie na Pomorzu' on Facebook Share 'Grupa GPEC rośnie na Pomorzu' on Email Share 'Grupa GPEC rośnie na Pomorzu' on Print Friendly

Grupa GPEC nabyła nieruchomość, infrastrukturę techniczną i urządzenia służące do przesyłania energii cieplnej na terenie Pelplina. Firma rozpocznie działania na nowym rynku z dniem 1 czerwca 2017 r.

Pelplin to kolejne miasto w regionie, w którym Grupa GPEC staje się głównym dostawcą ciepła na potrzeby ogrzewania i ciepłej wody. W dwóch sąsiednich miastach – Tczewie i Starogardzie Gdańskim również działają spółki należące do Grupy – GPEC TCZEW i GPEC STAROGARD. Łącznie są one właścicielem ok. 79 km sieci.

Nowa spółka wzmacnia pozycję całej Grupy GPEC na Pomorzu. Jest także szansą na dotarcie z ekologicznym ciepłem systemowym do dalszych części Pomorza. – Sukcesywnie umacniamy naszą pozycję regionalnego lidera branży ciepłowniczej. Jest to element naszej długofalowej strategii, która przede wszystkim zakłada rozwój organiczny, akwizycję nowych systemów oraz dzielenie się know-how z rynkiem i otoczeniem –  mówi Lucyna Federowicz, dyrektor ds. personalnych i strategii Grupy GPEC.

Zakup pelplińskiej infrastruktury to kolejna akwizycja Grupy w ostatnich latach. W 2014 r. firma przejęła spółkę Unikom, która dziś prężnie działa w strukturach Grupy.

Źródło: Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o.

Wpis został opublikowany 9 maja 2017 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć