Emisje, CO2 » Szansa na czystsze powietrze i impuls dla rozwoju energetyki

Szansa na czystsze powietrze i impuls dla rozwoju energetyki

2 maja 2017 Możliwość komentowania Szansa na czystsze powietrze i impuls dla rozwoju energetyki została wyłączona Share 'Szansa na czystsze powietrze i impuls dla rozwoju energetyki' on Facebook Share 'Szansa na czystsze powietrze i impuls dla rozwoju energetyki' on Email Share 'Szansa na czystsze powietrze i impuls dla rozwoju energetyki' on Print Friendly

W piątek 28 kwietnia w Brukseli przyjęto tzw. dokument BREF, który zaostrza normy dla zanieczyszczeń emitowanych przez elektrownie węglowe. – Na skutek działalności elektrowni węglowych w Europie umiera niemal 23 tys. osób rocznie. Zaostrzone limity emisji zanieczyszczeń to szansa na realną poprawę stanu powietrza oraz ochronę zdrowia i życia obywateli – powiedziała Magdalena Zowsik, ekspertka Greenpeace Polska ds. polityki energetycznej.

Ambitniejsze limity na emisje zanieczyszczeń to także szansa na potężny impuls dla naszej energetyki, która oparta jest o przestarzałe bloki węglowe. Operatorzy, stając przed koniecznością wydania dużych środków na modernizacje elektrowni i jednocześnie mając świadomość tego, że te normy te będą ulegały dalszemu zaostrzeniu, już teraz mogą zdecydować się na wygaszenie działania elektrowni i postawić na inwestycję w nowoczesne technologie, które będą produkować czystą energię, bez uszczerbku dla zdrowia ludzi i środowiska. Energetyka odnawialna i efektywność energetyczna mogą pokryć zapotrzebowanie Polski na energię i zapewnić tysiące nowych miejsc pracy – dodała Magdalena Zowsik.

Źródło: Fundacja Greenpeace Polska

 

Wpis został opublikowany 2 maja 2017 w następujących kategoriach: Emisje, CO2, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

"Nowa Energia" wspiera

Newsletter

Warto zobaczyć