Emisje, CO2 » O absorpcji dwutlenku węgla przez lasy w Pile i Tucznie

O absorpcji dwutlenku węgla przez lasy w Pile i Tucznie

2 maja 2017 Możliwość komentowania O absorpcji dwutlenku węgla przez lasy w Pile i Tucznie została wyłączona Share 'O absorpcji dwutlenku węgla przez lasy w Pile i Tucznie' on Facebook Share 'O absorpcji dwutlenku węgla przez lasy w Pile i Tucznie' on Email Share 'O absorpcji dwutlenku węgla przez lasy w Pile i Tucznie' on Print Friendly

MŚ28 kwietnia to drugi dzień spotkania ministrów Grupy Wschodnioeuropejskiej ONZ (EEG). Obrady rozpoczęły się wystąpieniem prof. Jana Szyszko, ministra środowiska. Minister podkreślił zaangażowanie państw wchodzących w skład Grupy w wynegocjowanie korzystnych zapisów Porozumienia paryskiego.

Przedstawiciele państw EEG zaprezentowali swoje doświadczenia wynikające z wdrażania postanowień Porozumienia paryskiego z 2015 r.

W drugiej części dnia uczestnicy spotkania wyruszyli w teren, gdzie zapoznali się z tematyką absorpcji CO2 przez lasy. Podczas plenerowej prezentacji dyrektor generalny Lasów Państwowych dr inż. Konrad Tomaszewski przedstawił koncepcję Leśnych Gospodarstw Węglowych.

Uczestnicy spotkania mieli także okazję zobaczyć wieżę-laboratorium mierzące absorpcję CO2 przez lasy.

Spotkanie zakończy się wspólnym sadzeniem drzew na terenie Nadleśnictwa Tuczno.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

 

Wpis został opublikowany 2 maja 2017 w następujących kategoriach: Emisje, CO2, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

"Nowa Energia" wspiera

Newsletter

Warto zobaczyć