E-mobility » Zapraszamy do zgłaszania uwag do projektu ustawy o rozwoju…

Zapraszamy do zgłaszania uwag do projektu ustawy o rozwoju elektromobilności i paliwach alternatywnych

28 Kwi 2017 Możliwość komentowania Zapraszamy do zgłaszania uwag do projektu ustawy o rozwoju elektromobilności i paliwach alternatywnych została wyłączona Share 'Zapraszamy do zgłaszania uwag do projektu ustawy o rozwoju elektromobilności i paliwach alternatywnych' on Facebook Share 'Zapraszamy do zgłaszania uwag do projektu ustawy o rozwoju elektromobilności i paliwach alternatywnych' on Email Share 'Zapraszamy do zgłaszania uwag do projektu ustawy o rozwoju elektromobilności i paliwach alternatywnych' on Print Friendly

Celem ustawy przygotowanej przez ME jest pobudzenie rozwoju elektromobilności oraz zastosowania innych paliw alternatywnych (gazu ziemnego w formie LNG i CNG) w sektorze transportowym w Polsce. Chcemy to zrobić poprzez określenie ram prawnych dla rozbudowy infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych i tankowania CNG/LNG. Uwagi można zgłaszać do końca maja 2017 r.

Przygotowany projektu ustawy wpisuje się w ciąg naszych działań nakierowanych na rozwój elektromobilności. Ich zasadniczym celem jest zwiększenie liczby pojazdów elektrycznych na drogach, rozwój przemysłu elektromobilności oraz dostosowanie sieci energetycznych do zmian zachodzących na rynku motoryzacyjnym.

Szersze zastosowanie paliw alternatywnych w transporcie umożliwi ograniczenie uzależnienia transportu od paliw węglowodorowych pozwoli również na poprawę jakości powietrza w miastach.

Uwagi można zgłaszać od 27 kwietnia do końca maja 2017 r. na adres szymon.bylinski@me.gov.pl.

Projekt ustawy o elektromobilnośoci i paliwach alternatywnych

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 28 Kwi 2017 w następujących kategoriach: E-mobility, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć